ШІ «перекриє дорогу» молодим фахівцям


Генеративний штучний інтелект швидко витісняє «рутинну» роботу, з якої традиційно починали новачки, вважає головний аналітик з економічних можливостей LinkedIn Аніш Раман.
Спеціаліст порівняв ситуацію із занепадом виробництва у США у 1980-х роках — тільки зараз удар приймають молоді офісні працівники. ШІ вже бере на себе більшу частину навичок, які раніше формувалися саме на стартових посадах.
Згідно з опитуванням LinkedIn, серед 3000 керівників рівня віцепрезидента та вище 63% погодилися з тезою, що згодом задачі співробітників початкового рівня перейдуть до ШІ.
Команда платформи також спостерігає рекордне зниження впевненості користувачів у їх кар’єрі, особливо серед представників Gen Z. Втім, значним фактором у ції динаміці, вірогідно, є загальне зростання економічної невизначеності.
Рівень безробіття серед випускників коледжів зріс на 30% з вересня 2022 року.
Раман пропонує відповідати на виклик структурно — інтегрувати ШІ у навчальні програми університетів і піднімати складність задач для початкових посад. Адже, за його прогнозами, ті зміни, що вже відчули техкомпанії, незабаром торкнуться й фінансів, туризму, харчової сфери та професійних сервісів.
CEO Jasper.ai Тімоті Янг заявив, що «інтелект більше не є дефіцитом», натомість виникає «дефіцит у здатності організовувати процеси».
Нагадаємо, на думку журналіста Браяна Мерчанта, криза робочих місць через ШІ вже настала.