Sora від OpenAI згенерувала відеокліп для інді-музиканта
Сценарист і режисер Пол Трілло одним із перших продемонстрував музичний відеокліп, який повністю згенерував штучний інтелект Sora від OpenAI.
Ролик зняли для інді-чіллвейв музиканта Washed Out (Ернест Уезерлі Грін-молодший) і його нового синглу The Hardest Part. Чотирихвилинний кліп являє собою серію швидких кадрів у різних сценах, об’єднаних для створення ілюзії безперервного зуму.
Ролик повністю згенерував ШІ
У рамках проєкту Sora згенерувала понад 700 уривків, з яких вибрали 55 окремих кліпів. Потім їх змонтували в цілий відеоряд в Adobe Premiere.
За словами режисера, щоб отримати бажаний результат, їм доводилося вигадувати докладні підказки для ШІ. Вони включали не тільки саме зображення, а й ракурси зйомки, рухи персонажів.
«Ми пролітаємо крізь бульбашку, вона лопається, ми пролітаємо крізь жуйку і виходимо на відкрите футбольне поле», — написав Трілло як підказку до одного короткого фрагмента відео.
Режисер зазначив, що в ролику використовувалися тільки можливості генерації відео з тексту. Він не використовував методику «пожвавлення» статичних кадрів за допомогою ШІ, яка набирає популярності у творчому середовищі.
Ідея створення кліпу з’явилася у Трілло ще 10 років тому, однак тоді він відмовився від неї. Тепер же завдяки ШІ зміг реалізувати задумане.
В інтерв’ю Los Angeles Times Грін також розповів, що з нетерпінням чекав можливості використати нові технології та оцінити їхній вплив на творчість.
«Тож, якщо це новаторство, я із задоволенням візьму в ньому участь», — додав музикант.
Перший у своєму роді?
OpenAI представила генератор відео Sora в лютому 2024 року. Інструмент викликав захват у соцмережах, проте його не випустили в публічний реліз.
Розробники побоюються, що генератор можуть використати для створення маніпуляційних і дезінформаційних відео. Тому стартап надав доступ до інструменту лише експертам з безпеки та невеликій групі «візуальних художників, дизайнерів і кінематографістів».
На початку квітня OpenAI опублікувала ролик Air Head, створений канадською творчою студією Shy Kids з використанням Sora. Однак той значною мірою спирався на інші інструменти VFX і відеомонтажу, як-от ротоскопування в Adobe After Effects.
Проте поява подібних відео свідчить про прагнення творчих особистостей використовувати нові ШІ-інструменти для самовираження та оповіді. Водночас багато хто критикує технології та OpenAI, зокрема як такі, що порушують авторські права шляхом зішкрібання і навчання алгоритмів на роботах художників без їхньої згоди або компенсації.
Раніше дослідження показало, що люди не можуть відрізнити ШІ-відео від реальних.