Standard Chartered: банкіри віддають перевагу стейблкоїнам, а не біткоїну

Клієнти американського підрозділу Standard Chartered більше цікавляться стейблкоїнами, ніж біткоїном. Про це заявив керівник досліджень цифрових активів банку Джеффрі Кендрик, повідомляє The Block.

За даними банку, 90% обговорень минулого тижня стосувалися стейблкоїнів. Зустрічі відбулися у Вашингтоні, Нью-Йорку та Бостоні з клієнтами й урядовцями.

Учасники аналізували економічні наслідки можливого зростання ринку стейблкоїнів до $750 млрд. За даними CoinGecko, капіталізація сегмента становить приблизно $263 млрд.

Джерело: CoinGecko.

Кендрик вважає, що очікуваного показника ринок досягне до кінця 2026 року. Тоді стейблкоїни почнуть впливати на традиційні фінансові активи й політику. Зокрема, для забезпечення таких монет у США знадобиться більше казначейських векселів, що змінить структуру держборгу та попит на долар, підкреслив експерт.

Регулювання

Обговорення відбувалися паралельно з розглядом законопроєктів щодо регулювання галузі, зокрема стейблкоїнів (GENIUS Act).

15 липня Палата представників США відхилила три законопроєкти, пов’язані з криптовалютами. Однак після допису президента Дональда Трампа про зустріч з конгресменами в Овальному кабінеті з’явився новий графік слухань — розгляд почнеться 16 липня.

За словами Кендрика, після ухвалення GENIUS Act у розвинених країнах стейблкоїни, ймовірно, використовуватимуться для платежів. Корпорації отримають швидші та дешевші перекази, а банки й муніципалітети — можливість випускати власні активи.

Водночас у країнах, що розвиваються, люди купують стейблкоїни для заощаджень у доларах — щоб захистити кошти від знецінення національних валют.

Втім, значний відтік капіталу через такі монети може створити труднощі: урядам стане важче контролювати обмінні курси й підтримувати банківські системи, зауважив Кендрик.

Він також згадав про CLARITY Act — законопроєкт, який може стати нормативною базою для цифрових активів і товарів. Це, за словами експерта, матиме «особливий» вплив на ринок токенізованих реальних активів (RWA). Ініціатива передбачає створення правової рамки для токенізації активів — від нерухомості до акцій, що розширить сферу застосування DeFi-протоколів, як-от Aave.

Фінтех і ринок стейблкоїнів

Найбільший банк США JPMorgan уже досліджує публічні стейблкоїни, прив’язані до долара, пише CNBC. Водночас CEO банку Джеймс Даймон засумнівався в їхній доцільності, хоча й визнав:

«Я не розумію, навіщо вони потрібні замість звичайних платежів. Але ми зобов’язані це дослідити».

За його словами, причина — конкуренція з боку фінтех-компаній.

«Вони розумні, хочуть створювати банківські рахунки та платіжні системи. Ми не можемо це проґавити», — пояснив CEO JPMorgan.

Банк уже тестує стейблкоїн JPMD на блокчейні Base, який підтримує криптобіржа Coinbase. Актив призначено для спрощення розрахунків між інституційними клієнтами JPMorgan.

Нагадаємо, експерти застерігли щодо можливої бульбашки на ринку стейблкоїнів. Вони вважають, що успішне IPO компанії Circle може спричинити хвилю виходів на біржу від наслідувачів.

Пізніше BIS розкритикував стейблкоїни як «ненадійні гроші». В установі зазначили, що ці активи не відповідають трьом ключовим критеріям — «єдності», «еластичності» та «цілісності».

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version