Тім Дрейпер підтримав тарифи Трампа і похвалив біткоїн
Інвестор і мільярдер Тім Дрейпер підтримав тарифну політику президента США Дональда Трампа і висловив упевненість у перспективах біткоїна за будь-якого розвитку ситуації.
2 квітня Трамп оголосив про нові мита для торгових партнерів. Для всіх країн передбачено мінімум у 10%, який набув чинності з 5 квітня. Щодо низки партнерів запроваджують «взаємні тарифи» приблизно в половину менші за ті, які країни накладають на американські товари. Ці заходи запустять із 9 квітня.
Відповідні мита для Китаю становитимуть 54%, для ЄС – 20%, В’єтнаму – 46%, Тайваню – 32%, Японії – 24%, Індії – 26%, Південної Кореї – 25%.
Згідно з повідомленнями з Білого дому, близько 50 країн висловили намір вступити в переговори. Влада КНР ввела дзеркальні тарифи для американських товарів. У ЄС висловили готовність піти цим самим шляхом, але надали час до 10 травня для обговорення претензій.
«Президент Трамп робить те, що необхідно. Інші країни десятиліттями користуються прихильністю США, і вони повинні розуміти, що це вулиця з двостороннім рухом. Слабкі лідери, такі як соціаліст Сі [Цзіньпін], дозволять своїм его встати на шляху прогресу своєї країни, але більшість розумних голів держав займуть практичну позицію і знизять власні бар’єри для взаємності», – заявив Дрейпер.
На його думку, Сполучені Штати отримають «більше доходу» в разі, якщо партнери не приймуть їхні вимоги.
Дрейпер також закликав ФРС не боятися стагфляції та знижувати процентні ставки для підтримки створення робочих місць у США.
«Усі сценарії хороші для покупців біткоїна. Він стійкий до інфляції і націлений на інновації», – додав венчурний інвестор.
Ілон Маск не підтримав «визвольні» тарифи Трампа
Протилежну позицію зайняв CEO Tesla і SpaceX Ілон Маск. Він особисто намагався переконати Трампа відмовитися від нових мит на китайські товари, але безуспішно, повідомляє The Washington Post.
У вихідні бізнесмен опублікував у X серію постів із критикою економічного радника президента Пітера Наварро – одного з основних розробників тарифної стратегії.
«Отримати ступінь доктора філософії з економіки в Гарварді – це погано, а не добре», – написав Маск.
В інтерв’ю віце-прем’єру Італії Маттео Сальвіні мільярдер також сказав, що хотів би бачити «зону вільної торгівлі» між Європою і США, а також «нульові взаємні мита».
Маск взяв активну участь у передвиборчій кампанії Трампа, а також виступив одним з основних спонсорів політика.
Нагадаємо, на тлі наближення термінів введення «визвольних» мит Трампа біткоїн провалив рівень $75 000. Після відскоку криптовалюта не змогла закріпитися вище $80 000.