У BIS попередили про ризики криптовалют для економік, що розвиваються

Фактори вразливості ринку цифрових активів можуть становити ризики для фінансової стабільності в країнах з ринковою економікою, що формується. Про це йдеться у звіті BIS.

«Існують побоювання щодо спроможності держав, що розвиваються, відстежувати ринки криптоактивів та оцінювати пов’язані з ними ризики для фінансової стабільності», — ідеться в документі.

У звіті розглянуто ризики ліквідності, кредитні, операційні та пов’язані з відсутністю втручання банків і рухом капіталу.

«Одним зі способів, за допомогою якого волатильність цін переходить у ринковий ризик, є пряме володіння криптоактивами установами або домогосподарствами», — пояснюється в документі.

Вектори ризику можуть виникати через особливі умови регулювання в країнах з ринковою економікою, що формується.

BIS закликав місцеві наглядові органи розглянути можливість вибіркових заборон, стримування і регулювання конкретних криптоактивів. У ньому рекомендувалося встановити чіткі норми, які проводили б відмінність між «регулюванням, заснованим на діяльності, і регулюванням, заснованим на організаціях».

У звіті йдеться, що багато учасників ринків, що розвиваються, розглядають цифрові активи як «безпечний притулок від волатильності національних валют».

Нагадаємо, експерти BIS назвали CBDC основою грошових систем майбутнього. Криптовалюти, на думку фахівців, – помилковий шлях токенізації.

Раніше фахівці МВФ визнали, що заборона цифрових активів — не найкращий спосіб знизити пов’язані з ними ризики.

Згідно з дослідженням BIS, 20% банків зберігали криптовалюти станом на 2022 рік.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK