У Chainalysis оцінили обсяг відмитої криптовалюти в $100 млрд
З 2019 року криптоплатформи отримали з відомих незаконних гаманців цифрові активи на суму приблизно $100 млрд. Про це йдеться у звіті компанії Chainalysis.
Найбільший обсяг у $30 млрд припав на 2022 рік, що пов’язано з діяльністю майданчиків, які потрапили під санкції, на кшталт російської біржі Garantex.
Експерти відносять до незаконних гаманців адреси, які пов’язані зі злочинними доходами від зломів, криптошахрайства, торгівлі на даркнет-майданчиках та інших.
Відстежені аналітиками кошти являють собою доларовий еквівалент цифрових валют, відправлених для першого етапу відмивання на сервіси конвертації. До останніх вони відносять криптоміксери, біржі, DeFi-протоколи, гемблінгові сайти і кросчейн-мости.
Оцінка фахівців компанії не включає відмивання коштів, джерело незаконного походження яких не ідентифіковане або перебуває за межами мережі.
Вони також не враховували перекази монет між посередниками, які можуть включати «десятки або сотні окремих транзакцій». Ця методика використовується зловмисниками для приховування зв’язку зі злочинними доходами для подальшої інтеграції активів назад в економіку.
З тенденцій у Chainalysis відзначили зростання кількості залучених гаманців під час «відбілювання» криптовалют.
Експерти також звернули увагу, що з 2021 року в обсягах цифрових активів, що відмиваються, збільшилася частка стейблкоїнів порівняно з традиційними криптовалютами.
У травні компанія Tether, що випускає найбільшу за капіталізацією «стабільну монету» USDT, і Chainalysis уклали партнерство для відстеження руху монет на вторинному ринку.
Нагадаємо, за підсумками 2023 року обсяг незаконних доходів від криптошахрайств і зломів знизився на 29,2% і 54,3% відповідно, підрахували в Chainalysis.