У Glassnode закликали трейдерів враховувати ймовірність панічних продажів
Ончейн-індикатори вказують, що біткоїн переживає фазу консолідації та потенційної корекції. Учасникам ринку слід проявляти обережність, попередили в Glassnode.
Експерти запропонували систему метрик для відстеження тенденцій і зрушень у поведінці ринку:
- Ончейн-активність: підвищення показників зазвичай має позитивний взаємозв’язок зі зростанням котирувань.
- Рентабельність: тенденція зростання нереалізованого прибутку виявляє періоди, коли учасники виходять у плюс, що може свідчити про здоровий і висхідний тренд ринку.
- Динаміка витрат: ця категорія визначає відрізки часу, коли попит достатній, щоб поглинути закриття позицій наявними власниками. Високий інтерес покупців у такі періоди свідчить про стійку позитивну траєкторію.
- Розподіл багатства: вивчаючи передачу багатства між довгостроковими утримувачами і новими учасниками, метрика дає уявлення про ринкові цикли і потенційні точки перелому.
Інтегруючи ці показники в складений індекс, можна більш цілісно оцінити силу і напрямок тренда.
Наразі дотримуються тільки чотири з восьми умов для сильного імпульсу, що вказує на період охолодження ринку.
Аналітики окремо прокоментували індикатори, які «вибули» з бичачого стану.
Дворічний Z-Score доходу майнерів
Після халвінгу стався помітний сплеск доходів майнерів, оскільки конкуренція за місце в блоці посилилася, особливо щодо транзакцій з Runes.
До кінця квітня рівень заробітків добувачів першої криптовалюти залишався вищим за історичні норми. Однак нещодавно Z-Score вперше за місяць увійшов у стадію негативної динаміки, що свідчить про зниження попиту на блоковий простір.
Обсяг біржових притоків
Показник сягнув піка наприкінці березня і відтоді увійшов у стійкий спадний тренд. Таким чином, позитивна динаміка надходжень на CEX сповільнюється і незабаром може зійти нанівець, що означатиме послаблення тиску покупців.
Тренд пропозиції «прибуткових» монет
Незважаючи на позитивну динаміку, показник почав демонструвати ознаки розвороту як в абсолютному вираженні, так і у вигляді EMA за 90 днів. Ця метрика хоча й залишається у фазі висхідного тренду, вказує, що дедалі менше власників перебувають у позиції прибутку, що може вплинути на настрій ринку.
MVRV
Індикатор залишається вищим за середньорічне значення — ринкова оцінка монет все ще вища, ніж їхня собівартість. Водночас MVRV стосовно спекулянтів тепер має тенденцію до зниження. Це говорить, що активні учасники починають отримувати менше прибутку, що може посилити тиск продажів.
SOPR
Показник має тенденцію до зниження, причому середньомісячне значення нещодавно опустилося нижче середньорічного. Тенденція ще не набрала обертів, але сигналізує, що рентабельність операцій знижується, що може призвести до більш обережної поведінки трейдерів.
Співвідношення реалізованих прибутків/збитків
Зсув у бік негативного імпульсу в метриці вказує, що реалізовані збитки посилилися під час останніх відкатів. Таке збільшення втрат для нещодавніх покупців монет може спровокувати панічний розпродаж, якщо ринок і далі коригуватиметься.
Нагадаємо, трейдер FxPro Алекс Купцикевич попередив про панічні продажі при закріпленні ціни першої криптовалюти нижче $60 000.
Раніше в Standard Chartered заявили, що перша криптовалюта вже сформувала мінімум на рівні $56 500, підтвердивши цільовий орієнтир у $150 000 на кінець року і $200 000 за підсумками 2025 року.