У Гонконзі залучили ШІ для аналізу захворювань очей
Дослідники з Китайського університету Гонконгу (CUHK) розробили ШІ-модель для розв’язання клінічних завдань в офтальмології на кшталт скринінгу та діагностики захворювань. Про це пише SCMP.
VisionFM ефективно справляється з визначенням і прогнозуванням безлічі очних захворювань. Вона допоможе створити більше клінічних додатків із додатковими даними, йдеться в опублікованій роботі.
Нейромережа продемонструвала ефективність, порівнянну або таку, що перевершує офтальмологів середнього рівня під час діагностики 12 захворювань очей. Вона перевершила фундаментальну модель RETFound у прогнозуванні та прогресуванні глаукоми, підкреслили дослідники.
Розробка VisionFM відбувається на тлі зростаючого застосування штучного інтелекту в медичних дослідженнях.
У лютому вчені Каліфорнійського університету знайшли спосіб передбачати хворобу Альцгеймера за сім років до появи симптомів. У березні Університет Оттави оголосив про застосування ШІ-моделей для дослідження серцево-судинних захворювань.
Нагадаємо, у червні нова модель штучного інтелекту змогла виявити 13 різних типів раку з точністю 98,2% на підставі даних ДНК зі зразків тканин.
Пізніше вчені з Університету Флориди створили ШІ-систему, яка ефективно відстежує прогресування хвороби Паркінсона за рухом рук пацієнтів.