У Конгресі США запропонували Мінфіну дозволити сплату податків біткоїнами
Член Палати представників Конгресу США Метт Гетц представив законопроєкт, який дасть змогу платити федеральний прибутковий податок за допомогою першої криптовалюти.
У разі ухвалення документ внесе зміни до Податкового кодексу 1986 року і зобов’яже Мінфін реалізувати відповідну програму з прийняття біткоїна.
Згідно із заявою, політик зайнявся розробкою законодавчого акта після візиту в Сальвадор на другу інавгурацію президента Найіба Букеле. За словами Гетца, він став свідком того, як цифрове золото допомогло підвищити фінансову стабільність і створити робочі місця в країні після ухвалення активу як законного платіжного засобу 2021 року.
«Дозволяючи платникам податків використовувати біткоїн для федеральних податкових платежів, ми можемо просувати інновації, підвищувати ефективність і пропонувати більшу гнучкість американським громадянам», — сказав республіканець в інтерв’ю The Daily Wire.
На рівні штатів у 2022 році Колорадо реалізувало можливість вносити податкові платежі в першій криптовалюті, а також в Ethereum, Bitcoin Cash і Litecoin. Ініціатором рішення виступив губернатор Джаред Поліс.
В Огайо пішли на подібний крок ще 2018 року, проте через 11 місяців влада штату закрила вебсервіс для сплати податків у біткоїнах через його низький попит.
Нагадаємо, у травні 2024 року Палата представників ухвалила законопроєкт, відомий як FIT21, який регулює криптоіндустрію загалом. За оцінкою експертів, у документа недостатня підтримка в Сенаті, а адміністрація президента Джо Байдена вже виступила проти.
На тлі листопадових виборів, що наближаються, дедалі більше відомих гравців індустрії вважають, що поточна політика уряду щодо цифрових активів може коштувати нинішньому главі держави перемоги.