У Конгресі США зацікавилися етичністю криптопроєктів Дональда Трампа
Член Палати представників Конгресу США Джеральд Коннолі закликав до розслідування можливого конфлікту інтересів у зв’язку з криптовалютними проєктами Дональда Трампа.
У листі голові Комітету з нагляду та урядової реформи конгресмен зазначив, що чинний президент, можливо, отримує прибуток від платформи World Liberty Financial (WLFI) і мем-токена TRUMP. На думку політика, це потенційно порушує етичні норми та створює ризики для національної безпеки.
Щодо WLFI Коннолі підкреслив, що найбільшим інвестором фонду є засновник Tron Джастін Сан. Китайський підприємець перебуває під слідством SEC за звинуваченнями в шахрайстві з цінними паперами. Питання в цьому випадку викликає також можливий іноземний вплив, додав конгресмен.
За його словами, купівля Саном 30 млн токенів WLFI дала змогу компанії перевищити поріг власного доходу, відкривши можливість перераховувати гроші безпосередньо Трампу та його родині.
«Тривожно, що це не єдине криптовалютне підприємство, яким займається президент», — написав Коннолі.
За три дні до інавгурації Трамп запустив мем-коїн TRUMP. При цьому, структурі Trump Organization, яка займається продажем безлічі товарів під брендом політика, належить 80% токенів, вказав конгресмен.
«Експерти з етики вже висловили серйозну стурбованість тим, що Трамп „буквально переводить у готівку президентство, створюючи фінансові інструменти, щоб люди могли переказувати гроші його сім’ї у зв’язку із займаною ним посадою“», — підкреслив Коннолі.
19 січня ціна TRUMP досягла максимуму в $73,43, але після вступу політика на посаду обвалилася. На момент написання статті актив торгується на позначці $36 — -51% від ATH.
Кити непогано заробили на токені
Засновниця і CEO ARK Invest Кеті Вуд в інтерв’ю Bloomberg зізналася, що не бачить «особливої корисності» в токені, крім того, що це «мем-коїн самого президента Трампа».
«Думаю, у ці перші дні [на посаді президента] він відкриває наступну фазу криптореволюції», — додала вона.
Її компанія не цікавиться подібними активами та володіє тільки біткоїнами, Ethereum і Solana, підкреслила Вуд.
Експерти PANews проаналізували активність 1000 найбільших інвесторів. За їхньою оцінкою, середній прибуток китів від інвестицій у TRUMP склав $591 000.
Більшість найбільших власників токена купували його за ціною нижче $15. Пік продажів припав на 19 січня і діапазон $65-70.
Дослідники звернули увагу на одну з адрес, яка через хвилину після запуску TRUMP вклала в актив $1,09 млн за курсу $0,18. За неповною статистикою обсяг продажів гаманця перевищив $20 млн, хоча на піку вартість токенів у ньому сягала $477.
Раніше ця адреса брала участь в угодах з GRIFT, CHILLGUY і MOODENG, що дало підстави припустити про її приналежність інсайдеру з агрегатора DEX-ліквідності Jupiter на базі Solana.
«Причина, через яку TRUMP викликав FOMO на ринку, полягає в тому, що, з одного боку, астрономічна капіталізація токена в $82 млрд спровокувала перебільшений ефект залученості. З іншого боку, деякі кити, зробивши ранні покупки, публічно розкрили свої ордери, що підігріло ажіотаж», — дійшли висновку експерти.
Нагадаємо, за даними дашборда на Dune, більшість власників TRUMP опинилися в беззбитках або мінусі до $1000.