У квітні 92% втрат крипторинку спричинені фішингом
- У квітні зловмисники вкрали $337 млн через фішинг — це 92% від усіх втрат у криптоіндустрії за місяць.
- Найбільша атака: 3520 BTC викрали у пенсіонера, кошти провели через шість платформ і перевели в Monero.
У квітні загальні збитки криптоіндустрії від шахрайства та атак склали $364 млн, з них $337 млн (92%) припадають на фішингові схеми, повідомили експерти CertiK.
Наймасштабнішим став інцидент із крадіжкою 3520 BTC у літнього американського інвестора. Зловмисники скористалися методами соціальної інженерії, отримавши доступ до його криптогаманця. Викрадені активи вивели через шість платформ і конвертували в Monero, що призвело до тимчасового зростання курсу XMR на 50%.
Крім цього, у квітні постраждав DeFi-протокол Loopscale (збиток $5,8 млн) і смартконтракт аірдропу ZKsync (близько $5 млн). Частину коштів вдалося повернути за участі білих хакерів.
Загалом квітневі втрати значно перевищують березневі $28,8 млн, хоча й поступаються рекордному лютому, коли хакери викрали з біржі Bybit $1,5 млрд.
У CertiK відзначили зростання кількості та якості фішингових атак, закликавши користувачів бути уважними при перевірці адрес сайтів і смартконтрактів. Експерти також порекомендували використовувати холодні гаманці та уникати публікації інформації про активи в соцмережах.
Раніше співзасновник CertiK Ронгхуей Гу повідомляв, що у першому кварталі 2024 року обсяг крадіжок у криптосфері зріс на 303%, досягнувши $1,67 млрд. Більшість атак були спрямовані на екосистему Ethereum.
Згідно з оцінками Global Ledger, сукупні збитки від 265 хакерських атак у 2024 та перші два місяці 2025 року перевищили $3,83 млрд.