У Мінцифрі розповіли про роботу над регулюванням крипторинку та важливість розвитку ком’юніті

Розвиток української криптовалютної й IT-спільноти та розробка регулювання індустрії є одними з пріорітетів Мінцифри країни. Про це розповів заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ-сфери Олександр Борняков у ході Kyiv Tech Summit.

Борняков назвав запущений з початку повномасштабного вторгнення криптофонд безпрецедентною ініціативою, яка продемонструвала, що вплив цифрових валют є “більш ніж вагомим”.

За його словами, у перший тиждень війни криптовалюти були чи не єдиним способом оплачувати та доставляти різноманітні поставки до Україні з-за кордону.

Представник Мінцифри також вказав на ще один приклад того, як цифрові активи допомагають українцям. Зокрема, на ініціативу фінансової підтримки вимушених переселенців та біженців за межі країни, кошти на яку виділила біржа Binance

Крім того, він розповів про роботу з регулювання ринку криптовалют. У березні президент Володимир Зеленський підписав закон “Про віртуальні активи”, проте документ не набуде чинності до прийняття змін до Податкового кодексу.

Олександр Борняков заявив, що робота з питання оподаткування ведеться, проте регуляторам потрібно опрацювати багато деталей на законодавчому рівні.  

Заступник голови Мінцифри вказав, що при розробці регулювання важливо врахувати різні аспекти індустрії комплексно, адже мова йде про нові технології, які швидко розвиваються:

“Ми не даремно називаємо їх саме віртуальними активами. Тому що це не тільки про криптовалюти, це про всю економіку, майбутні речі”.

Він зазначив, що напочатку роботи над законом “Про віртуальні активи” NFT ще не існувало. У майбутньому на ринку можуть з’явитися нові типи продуктів, тому законодавство має охоплювати не тільки криптовалюти, підкреслив Борняков. 

Крім того, наразі одним з пріоритетів Мінцифри є допомога розвитку українського IT-ком’юніті. Міністерство розробляє різноманітні шляхи залучення коштів для стартапів — на рівні підтримки як держав, так і приватних інститутів.

“Ми зрозуміли, наскільки впливовим є криптоком’юніті. Те, за що борються українці, — незалежність, свобода, відкритість — співпадають з цінностями криптовалютної спільноти”. 

Нагадаємо, у червні Україна приєдналася до Європейського блокчейн-партнерства в статусі спостерігача, а у вересні долучилася до програми «Цифрова Європа».

Стежте за ForkLog UA у Twitter та Facebook.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version