В Канаді розробили «квантову» ШІ-систему для наукового моделювання

Команда дослідників із TRIUMF та Інституту теоретичної фізики «Периметр» (PITP) розробила техніку моделювання складних фізичних процесів на основі ШІ та квантових обчислень. Роботу опублікували в журналі npj Quantum Information.

Симуляції зіткнень частинок зазвичай потребують колосальних обчислювальних ресурсів і часу — іноді тижні чи місяці на суперкомп’ютерах. Завдяки квантовим рішенням, зокрема технологіям компанії D-Wave Quantum із Каліфорнії, дослідникам вдалося створити генеративну модель, яка значно прискорює симуляції та здешевлює аналіз великих масивів даних.

Робота є частиною глобального проєкту, спрямованого на підготовку до модернізації Великого адронного колайдера (LHC) у CERN. Нові методи покликані зняти обчислювальні обмеження, які можуть гальмувати прогрес дослідників у всьому світі.

 «Об’єднання глибинного навчання з квантовими технологіями відкриває новий напрямок як для теорії, так і для прикладних рішень», — прокоментував дослідник Хав’єр Толедо-Марін із TRIUMF та PITP.

До дослідження також долучилися Національна дослідницька рада Канади (NRC), Університет Британської Колумбії та Університет Вірджинії. Проєкт став прикладом міжінституційної та міжнародної співпраці, що закріплює за Канадою позицію лідера у сфері наукових інновацій.

Нагадаємо, у червні квантовий комп’ютер зламав 22-бітове шифрування RSA.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version