В Україні розробили прототип блокчейн-реєстру власності
Громадська спілка «Віртуальні активи України» («ВАУ») завершила розробку прототипу реєстру нерухомості та землі на основі технологій Web3. Про це ForkLog повідомили представники організації.
Проєкт сфокусований на токенізації власності на блокчейні. Для цього запропоновано новий клас активів — титул-токени, які є безпосередніми записами про право володіння землею та об’єктами нерухомості.
Прототип демонструє, як власники можуть перевести свої активи з чинного реєстру нерухомості та земельного кадастру в блокчейн-реєстр власності (БРВ). Передбачається можливість укладення онлайн-угод з передачі прав за допомогою модельних смартконтрактів.
«Бюрократична робота буде автоматизована та зведена до мінімуму, що мінімізує людський фактор та всі пов’язані з ним ризики», — зазначили у «ВАУ».
Після запуску БРВ кількість стандартних смартконтрактів зростатиме, щоб задовольнити потреби ринку: смартіпотека, смартзаповіти, створення та інвестиції в децентралізовані автономні організації, контракти децентралізованих фінансів.
За словами розробників, блокчейн-реєстр не тільки прискорить оформлення угод з купівлі-продажу, а й запровадить нові стандарти кібербезпеки для таких операцій.
Прототип заснований на блокчейнах Internet Computer Protocol і Polygon. У майбутньому планується перетворити його на мультичейн-систему.
Технічним розробником БРВ виступила IT-компанія Kitsoft за фінансової підтримки криптофонду Dfinity Foundation.
«Проєкт із токенізації активів реального світу (real world assets) та одночасної реєстрації прав власності без посередників у децентралізованому реєстрі нерухомості та землі не має аналогів у світі та дає Україні вхідний квиток до клубу світових Web3-лідерів», — заявив генеральний директор «ВАУ» Костянтин Ярмоленко.
На думку голови наглядової ради «ВАУ» та координатора міжфракційного об’єднання народних депутатів України Blockchain4Ukraine Олексія Жмеренецького, БРВ може стати основою для повоєнного відновлення інфраструктури України та залучення міжнародних інвестицій.
«ВАУ» планує представити прототип Мін’юсту України, а також протестувати проєкт у регуляторній пісочниці від Мінцифри.
Як пілотний проєкт організація уклала співпрацю з київською девелоперською компанією KBD.estate про реалізацію будівництва приватного міста «Глібівка» на 925 000 кв.м житла на основі концепції БРВ і технології токенізації активів.
Нагадаємо, у листопаді 2023 року Мінцифра анонсувала створення в Україні пісочниці для Web3-проєктів.
Роком раніше Blockchain4Ukraine і «ВАУ» підписали дорожню карту щодо впровадження технологій блокчейн і Web3 у країні.