Віталік Бутерін запропонував зменшити обсяг даних для персональних нод Ethereum

Масштабування Ethereum має підвищити продуктивність без шкоди для можливості запуску особистих нод, переконаний співзасновник мережі Віталік Бутерін. У новому есе він описав потенційні рішення, які спростять підтримку нод користувачами.

Серед ключових кроків — впровадження:

  • EIP-4444 — пропозиції, яка обмежує зберігання історичних даних;
  • розподіленого зберігання історії із використанням стираючих кодів;
  • безстанового синхронізованого верифікування (stateless verification);
  • частково безстанових нод з обмеженим обсягом даних.

За словами Бутеріна, повноцінна реалізація EIP-4444 зменшить вимоги до дискового простору — основну перешкоду для запуску вузлів. Ноди зберігатимуть лише дані за останні 36 днів, поточний стан та дерева Меркла.

Розподілене зберігання передбачає, що кожна нода зберігає невелику частину старої історії. Для захисту та надійності пропонується використання стираючих кодів, що дозволить уникнути залежності від централізованих сервісів та зберегти принцип «вічного блокчейна».

Також Бутерін закликає переглянути модель оплати газу: збільшити вартість зберігання й зменшити — виконання транзакцій, що стимулюватиме економне використання стану.

У середньостроковій перспективі він підтримує перехід до синхронізації без збереження повного стану. Це дозволить запускати вузли без зберігання дерев Меркла, зменшивши обсяг необхідного сховища майже вдвічі.

Додатково пропонується концепція частково безстанових нод, які зможуть обробляти запити до тих пір, поки запитувані дані містяться в локальному підмножині. В іншому разі — відповідь не надається або залучається криптографічне підтвердження ззовні.

Такі інновації дадуть змогу запускати персональні вузли навіть у разі багаторазового збільшення газового ліміту L1-блокчейна.

Нагадаємо, раніше Бутерін застерігав від надмірної поспішності в децентралізації ролапів. У 2025 році він заявив про намір зосередитися на розвитку базової інфраструктури Ethereum і підтримці децентралізованих екосистем.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version