Волатильність і ончейн-активність біткоїна впали до рівнів жовтня 2023 року
Попри наближення ціни до історичного максимуму та зростаючу зацікавленість з боку інституціоналів, активність у мережі біткоїна знизилась до мінімальних за останні 20 місяців значень.
Сукупний обсяг транзакцій у червні впав на 15% порівняно з травнем — це рівень жовтня 2023 року, коли BTC торгувався в діапазоні $28 000–35 000.
Імовірна волатильність також знизилась до найнижчих позначок за майже два роки.
Порожній мемпул
За даними Blockchain, 5 липня в мемпулі було лише близько 5000 необроблених транзакцій, згодом — 15 000. Це істотно менше за показники кінця 2024 року, коли в черзі очікувало понад 150 000 транзакцій — на фоні першого прориву позначки $100 000.

«Мемпул біткоїна практично порожній. Частка комісійних доходів майнерів впала нижче відсотка», — зазначив директор із маркетингу Dash Джоел Валенсуела.
За його словами, більшість реальних користувачів покинули мережу навіть попри рекордні ціни. Він охарактеризував ситуацію як кризову: біткоїн або стане банкрутом, або перетвориться на кастодіальний актив під контролем держав і великих гравців.
Засновник Alphractal Жоау Уедсон додав, що порожній мемпул вказує на відсутність роздрібного попиту.
«Зростання черги в мемпулі — це сигнал повернення ритейлу, адже більше транзакцій означає вищий попит на використання мережі», — підкреслив він.
Інституційний інтерес зберігається
Попри зниження ключових метрик, Уолл-стріт продовжує активно інвестувати в цифрове золото.
Сукупний чистий приплив у спотові біткоїн-ETF у США досяг $50 млрд, а обсяг активів під управлінням перевищив $137 млрд — це 6,29% ринкової капіталізації BTC.
Лише за 4 липня ETF-фонди залучили $601,9 млн.
У червні публічні компанії поповнили свої резерви на 65 000 BTC вартістю близько $7 млрд. Загалом у них накопичено ~3,47 млн BTC — це 16,5% від усієї емісії.
Нагадаємо, аналітик Rekt Capital припустив, що бичачий ринок може завершитись уже восени цього року.