У Казахстані представили законопроєкт з регулювання цифрових активів та майнінгу
У мажилісі Казахстану презентували законопроєкт, який регулює випуск та обіг цифрових активів у країні. Про це повідомили місцеві ЗМІ.
Документ визначає цифрові активи як нематеріальне рухоме майно та розмежовує їх на забезпечені та незабезпечені.
Законопроєкт також містить визначення майнінг-пулів, цифрового токену та бірж цифрових активів.
Він дозволяє займатися майнінгом лише учасникам Міжнародного фінансового центру “Астана”, а також юрособам-нерезидентам за наявності договору з ліцензованими дата-центрами.
За словами депутатки Катерини Смишляєвої, легалізація майнінгу за відсутності чіткого регулювання подібної діяльності призвела до “безконтрольного розвитку такої енергозатратної галузі”. Вона заявила, що наразі у реєстрі майнерів є лише третина компаній з видобутку криптовалюти, які працюють в країні.
Депутатка також вказала, що діюче законодавство досі не регулює механізм реалізації криптовалют, отриманих у результаті майнінгу, роль у цьому процесі казахстанських постачальників фінансових послуг, та обіг забезпечених цифрових активів.
Нагадаємо, у 2020 році в Казахстані прийняли низку поправок до законодавства, які стосувалися зокрема й криптовалют і майнінгу.
Багато компаній почали відкривати дата-центри у країні та розміщувати в них обладнання для видобутку криптовалют.
Проте згодом влада встановила додаткові податки для майнерів та почала обмежувати енергопостачання, обумовлюючи це дефіцитом електроенергії в країні. Через це майнінг-компанії стали масово йти з країни.
Стежте за ForkLog UA у Twitter та Facebook.