Влада України вивчатиме можливості випуску блокчейн-дипломів для спрощення їх верифікації в ЄС

Україна зацікавлена у вивченні специфікації та документації пілотного проєкту на базі EBSI з використанням Verifiable Credentials для верифікації українських навчальних дипломів. Про це в ході зустрічі Європейського блокчейн-партнерства (EBP) заявив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT-сфери Олександр Борняков, повідомили ForkLog UA в Мінцифрі.

Російська військова агресія та спричинена нею міграційна криза значно ускладнили життя мільйонам українців, які сьогодні вимушені шукати порятунку за межами України, зазначив Борняков:

“Пілотний проєкт з верифікації українських навчальних дипломів має потенціал допомогти нашим громадянам долати нові виклики. Зокрема, пов’язані з працевлаштуванням та продовженням навчання в європейських навчальних закладах”.

Він також вказав, що Україна вже має досвід запровадження цифрових документів у державному застосунку “Дія”.

“Вивчення специфікації пілотного проєкту дозволить зрозуміти нам необхідні параметри для можливої інтеграції української архітектури цифрової освіти до європейської блокчейн-інфраструктури”, — заявив Борняков.

Як розповів генеральний директор громадської спілки «Віртуальні Активи України» та голова групи радників Blockchain4Ukraine Костянтин Ярмоленко, проєкт передбачає визнання українських дипломів про вищу освіту в 30 країнах-членах EBP.

Згідно з ним, цифрові дипломи будуть випущені ВНЗ згідно з технологією Verifiable Credentials. Її розвиток забезпечується в межах EBSI, яка є одним з елементів блокчейн-стратегії від Єврокомісії.

Університети чи організації зможуть перевірити справжність диплому за допомогою QR-коду.

“Складна процедура визнання дипломів за кордоном відпаде. Студент покаже QR-код у смартфоні, а перевіряючий сканує його і побачить підтвердження валідності документу”, — зазначив Ярмоленко.

Згідно з презентацією (є у ForkLog UA), у вересні 2022 року Мінцифра створила спеціальну робочу групу для прискорення впровадження блокчейну в Україні та підготовки нормативної бази для регулювання криптовалютних компаній.

Крім того, разом з міжфракційним об’єднанням народних депутатів Blockchain4Ukraine сформована окрема робоча група для запуску національної криптоекосистеми. 

Україна також прагне стати повноправним членом EBP та отримати доступ для українських компаній до загальноєвропейської регуляторної пісочниці для DLT-технологій.

Наразі готується програма, спрямована на розробку концепції розвитку цифрової економіки та використання в ній віртуальних активів.

Програма триватиме близько року, остаточну концепцію затвердять в якості урядової стратегії.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Європейського блокчейн-партнерства (EBP) в статусі спостерігача в червні.

У вересні Blockchain4Ukraine увійшло до консультативної ради міжнародної асоціації International Association for Trusted Blockchain Applications (INATBA).

Стежте за ForkLog UA у Twitter та Facebook.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK