Канадська розвідка попередила про загрозу діпфейків
Канадська служба розвідки та безпеки (CSIS) висловила занепокоєння з приводу кампаній із дезінформації, які проводяться в інтернеті з використанням діпфейків.
Влада розглядає «зростаючий реалізм» неправдивого контенту в поєднанні з «нездатністю розпізнати або виявити» його як потенційну загрозу для жителів країни.
«Діпфейки та інші передові технології штучного інтелекту загрожують демократії, оскільки деякі суб’єкти прагнуть отримати вигоду з невизначеності або увічнити „факти“, що ґрунтуються на синтетичній та/або фальсифікованій інформації», — ідеться в повідомленні.
На думку агентства, використання технології загрожує порушеннями конфіденційності, соціальним маніпуляціям і упередженістю. У CSIS закликають країни до співпраці для розв’язання проблеми поширення діпфейків.
«Якщо уряди оцінюватимуть і розв’язуватимуть проблеми штучного інтелекту незалежно і зі звичною для них швидкістю, їхнє втручання швидко стане неактуальним», — наголосили в службі.
У травні президент Microsoft Бред Сміт висловив занепокоєння широким розповсюдженням реалістичного на вигляд, але неправдивого контенту, і закликав вжити заходів для його розпізнавання.
Раніше про зростання кількості шахраїв, які застосовують діпфейки для обходу процесів верифікації, повідомили представники Binance.
Нагадаємо, в листопаді YouTube оновив керівні принципи, включивши до них вимоги до розкриття інформації про контент, створений за допомогою ШІ.