CTO Ripple назвав невдалою ідею випуску «робінгуд»-токенів
Концепція емісії «робінгуд»-токенів на базі затвердженої спільнотою поправки XLS-39 не позбавлена недоліків. Про це заявив технічний директор Ripple Девід Шварц.
CTO Ripple відзначив свою «любов» до цієї ідеї. Так він відреагував на запропоновану старшим програмістом Ripple Labs Нілом Хартнером концепцію так званої «токеноміки з підтримкою Clawback».
Остання передбачає перерозподіл активів від 10% найбільших власників до 90% найбідніших через випадкові проміжки часу.
Згадана XLS-39 Clawback додала новий рівень контролю токенів для XRP Ledger у версії 1.12.0. Поправка дає змогу емітентам «відбирати» активи для відновлення облікового запису або в разі підозри в шахрайській діяльності.
Шварц погодився з розробником XRP Ledger Вайетсі Віндом. Останній зазначив, що володарі значної частки пропозиції токенів можуть розподілити їх за кількома обліковими записами. Таким чином передбачений XLS-39 механізм «відбору» активів вдасться обійти.
Хартнер парирував, запропонувавши використовувати «авторизовані лінії довіри» для боротьби зі зловживаннями. У відповідь Вінд не без іронії запропонував «розширити рамки цього уявного експерименту».
Фактично дебати навколо реалізованості пропозиції Хартнера підкреслюють ширші питання щодо ефективності та практичності запровадження механізмів зворотного зв’язку в токеноміках, вказали в U.Today.
Нагадаємо, у лютому керуючий партнер Cinneamhain Ventures Адам Кокран звинуватив команду Jupiter, що стоїть за DEX-агрегатором Jupiter, у дампі власного активу JUP. У відповідь засновник проєкту назвав критику «фіговим постингом із нульовими фактами».