Експертка розкрила деталі проєкту по боротьбі з використанням криптовалют злочинцями

AML-радниця ОБСЄ та Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) Тетяна Дмитренко розповіла ForkLog UA деталі про проєкт організацій, спрямований на пошук рішень щодо протидії використання віртуальних активів (ВА) в злочинних операціях.  

За словами Дмитренко, яка є консультанткою в проєкті, він об’єднює три країни — Україну, Грузію та Молдову. Його учасниками є представники правоохоронних та державних органів і депутати парламентів.

Проєкт спрямований на вирішення проблем щодо ризиків, пов’язаних із використанням ВА у злочинних цілях та обходом режимів міжнародних санкцій.

В його межах група експертів перегляне існуючу нормативно-правову базу в країнах-учасницях і сформує пропозиції щодо можливих змін для відповідності міжнародним стандартам і рекомендаціям FATF.

Крім того, будуть розроблені інструкції щодо розслідування, арешту та конфіскації ВА, пов’язаних зі злочинністю. 

На робочій зустрічі з українською делегацією Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) презентувала зміни до базового закону щодо обороту ВА, імплементацію MiCA в національне законодавство та підходи до оподаткування операцій з криптоактивами. 

Учасники зустрічі також домовилися про створення мапи викликів в діяльності правоохоронних органів щодо використання криптоактивів в кримінальній діяльності, розповіла Дмитренко.

Проєкт реалізовуватиметься в межах Спільного плану дій ОБСЄ-UNODC на 2022-2024 роки з використанням практичних тренінгів щодо віртуальних активів.

Нагадаємо, у листопаді НКЦПФР створила консультаційну раду для отримання експертизи та професійної оцінки щодо впровадження ВА. 

За словами голови відомства Руслана Магомедова, регулятор співпрацює з командою Ernst&Young та профільними органами для імплементації європейських стандартів згідно з MiCA в український ринок віртуальних активів. 

Раніше представники НКЦПФР розповіли ForkLog UA, що ухвалений у лютому 2022 року закон “Про віртуальні активи” переглянуть:

Стежте за ForkLog UA у Twitter та Facebook.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK