У VanEck оцінили вплив біткоїн-резерву на держборг США
Створення стратегічного біткоїн-резерву допоможе США до 2050 року скоротити держборг на 35%. Таку оцінку навели у VanEck.
Згідно з фахівцями, цифрове золото до 2049 року подорожчає до $42,3 млн, показавши середньорічні темпи зростання у 25%. При цьому зобов’язання федерального уряду збільшаться до $119,3 трлн (CAGR 5%).
У результаті частка біткоїн-резерву в держборгу США зросте до 35%.
У сценарії зі зростанням ціни першої криптовалюти до $42,3 млн, її частка в сумарній оцінці глобальних фінансових активів досягне 18%. Для порівняння, зараз цей показник становить ~0,22%.
У VanEck не виключили, що країни-учасниці BRICS також можуть розглянути використання цифрового золота.
Not only is this the correct philosophy, but it is also the one that will keep you sane through the process
— Graham (@Shenanigrahams) December 21, 2024
«Цілком можливо, що біткоїн буде широко застосовуватися як розрахункова валюта для світової торгівлі між країнами, які хочуть уникнути впливу санкцій», — зазначив керівник відділу досліджень цифрових активів VanEck Метью Сігел.
Раніше засновник біржі Binance Чанпен Чжао спрогнозував перегони держав на ринку цифрового золота в разі реалізації плану Трампа.
Створення біткоїн-резерву було однією з обіцянок обраного президента в рамках передвиборчої кампанії.
У липні відповідний законопроєкт представила сенаторка Синтія Ламміс. Він передбачає купівлю 1 млн BTC (не більше 200 000 BTC на рік протягом п’яти років) за рахунок золотих запасів ФРС.
У грудні Ламміс висловила надію на підтримку номінованого Трампом на пост глави Мінфіну Скотта Бессента в просуванні документа.
Нагадаємо, засновник MicroStrategy Майкл Сейлор оцінив ефект створення біткоїн-резерву для США в $81 трлн.
Директор зі зв’язків із владою Riot Platforms Сем Лайман назвав ініціативу геополітичним інструментом для Вашингтона.