Кандидат на посаду голови НАБУ відзвітував про бізнес з майнінгу та біткоїни на рахунку

В Україні проходять співбесіди щодо відповідності кандидатів посаді директора НАБУ. Один з претендентів, Віталій Власюк, заробив значну частину свого капіталу на майнінгу криптовалют.

Як пише «Судово-юридична газета», у членів комісії з відбору виникли питання щодо майна у власності Власюка. Зокрема, мова йде про квартири у Києві, земельні ділянки у Козині, автомобілі та інше.

Члени Комісії запитали, яке обладнання використовує Власюк для майнінгу, скільки він інвестував в останнє та про витрати на електроенергію.

Кандидат заявив, що займається майнінгом різних криптовалют, включно з біткоїном та Ethereum, з 2017 року: 

“У квітні 2017 року кожен інструмент коштував близько $1000. Потім ми продали їх за $4000 кожен. А потім курс з $1000 за біткоїн піднявся до $9000. Отже, ми з цим гралися і заробили».

Він зазначив, що за листопад 2020 року заплатив за місячне споживання електроенергії 25 000 гривень. За його словами, частково обладнання знаходилося в гаражі та в інших місцях, бо воно “також може використовуватися, як система опалення».

Член комісії Олексій Савчук зазначив, що відсутність документів щодо оренди приміщення та обладнання робить можливим “формально легалізувати отримання будь-яких доходів”.

Кандидат зауважив, що наразі в Україні немає регулювання майнінгу:

“Криптовалюти з’явилися досить неочікувано, і це цілком природно, що держава відстає у цій ситуації. Але потрібно ставитися до цього вкрай серйозно».

Власюк заявив, що сплачував 5% податків від прибутку: 

“Я майнив, як приклад, 1 BTC на місяць, і платив 5% від цієї суми […] Я декларував це. Можете перевірити цю суму у податкових органах. Лише у 2020 році мій офіційний дохід становив трохи більше 4 млн гривень. Скажімо, 3 млн гривень дохід за рік був від майнінігу криптовалюти».

Він також сказав, що витрачав на утримання обладнання близько 20 000-25 000 гривень на місяць.

Власюк заявив, що мав різні адреси на біржах, а також володів холодними гаманцями. Проте він не впевнений, що може дати повний список проведених транзакцій, оскільки у нього “були мільйони цих операцій”.

Біткоїни у власності

Згідно з декларацією Власюка, він володіє близько 10,1 BTC. Їхню вартість у документах кандидат на посаду директора НАБУ оцінив у 1 млн гривень. 

декларація біткоін
Дані: декларація Власюка.

Втім, антикорупційний експерт Тілман Хоппе зазначив в ході розслідування “Схем”, що ринкова вартість активів станом на 31 грудня 2021 року була еквівалентною приблизно 13 млн гривень. 

Крім того, остання транзакція з гаманця зафіксована в квітні 2021 року. 

У відповідь на питання щодо неточностей в декларації Власюк відповів так:

«Як воно все працює: є обладнання, яке генерує ці біткоїни. Воно щодня потрошку «капає» на один рахунок. Потім в якісь дні я їх знімаю, розумієте, і перекладаю на так званий «холодний гаманець». Дати адресу холодного гаманця неможливо».

На запитання, чому він не може надати адресу гаманця, Власюк заявив:

“Мені важко відповісти, тому що я не знаю такого. Я зробив так, як міг, і так, як знав”.

Нагадаємо, згідно з даними рейтингу власників біткоїнів за версією «Bitcoin Magazine Україна», учасники списку володіють близько 47 000 BTC.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK