Чому не можна пропускати хакатони Solana?

Хочеш відчути пульс ІТ-індустрії, випробувати свої сили у Web3 розробці та знайти нових друзів і колег? Тоді хакатон – це саме те, що тобі потрібно! 

Марк Лецюк 4 роки співпрацює з Solana та є співзасновником Kumeka Team – першого в Україні офіційного Solana-ком’юніті, що з моменту заснування восени 2023 року і понині допомагає українцям гарно виступити на хакатоні Solana Renaissanse 2024 та поборотись за призовий фонд в 4 млн. доларів. 

Марк погодився детальніше розповісти нашим читачам про можливості, які відкриває участь у хакатонах та перспективи цього напрямку індустрії.

Розпочинається третій тиждень Solana Renaissance хакатону 2024, який матиме величезний вплив на українське web3 комʼюніті. Екосистема все глибше занурюється в український ринок та створює необхідні умови для залучення ще більшої кількості контрибʼюторів (тобто партнерів, зацікавлених в підтримці екосистеми та її розбудові).

Мабуть, після часів тихої нейтральної позиції на нашому ринку зараз це звучить дивно, однак будьте впевнені, що чарівна фраза — «Ми український проєкт, який брав участь в хакатоні» — тепер ваша перепустка в будь-які двері Solana Ecosystem.

Відповідь на питання, чому не варто пропускати Solana хакатони готова! Однак, я поясню дещо детальніше.

Трамплін в екосистему для проєктів

Хакатони Solana служать трампліном в екосистему web3 та безпосередньо Solana.  І тут варто підкреслити головне. Solana хакатони — це не про традиційні у нашому розуміння хакатони, де група інженерів вирішують (хакають) якусь проблему за досить обмежений час. 

Ні. Екосистема надає учасникам платформу для експериментів, для дослідження, для співпраці. Тут хакатон створює середовище для народження новаторських ідей. Тут на світ зʼявляються нові стартапи, покликані його змінити. Тут відбувається майбутнє, якщо дозволите виразитися трохи поетичніше.

Задум відповідає реалізації. Нинішній хакатон відбувається на онлайн-платформі Colosseum, і я не пригадаю чогось подібного раніше. Адже тут і живе екосистема — топи з Solana Foundation, різні незалежні інвестори,  які можуть бути взагалі недотичними до Solana, співіснують та взаємодіють із представниками проєктів та з окремими людьми, які діляться своїми ідеями. Тут шукають учасників для своїх команд: розробників, дизайнерів, маркетологів. Тут інвестори знаходять дуже перспективні стартапи на ранньому етапі.

Я завжди наголошую в нашому комʼюніті «Kumeka Team», що навіть ваша «неперемога» принесе вам outcome. Було багато проєктів з попередніх хакатонів, які потрапили в шортлист після відбору суддями, однак не вигравали в жодній номінації. До них зверталися інвестори із Solana Foundation та інвестори поза екосистемою. Наприклад, Marinade Finance свого часу не потрапив на призові на хакатоні, але вийшовши з хакатону, став найбільшим DeFi проєктом на Solana з TVL майже 2 млрд доларів США.

Тож на хакатони Solana ви несете свій проєкт аби його побачили та достойно оцінили у світовій web3 спільноті.  А не десятки годин своєї праці поза основною роботою за примарну винагороду. Ви наче оминаєте сходи на 25-й поверх і стрибаєте на трамплін.

Грошові призи не «задля галочки»

Зосередимося на сухих фактах. На хакатоні Solana Renaissanse 2024 пул фінансової винагороди — понад 4 млн доларів США. На минулому хакатоні  Solana Hyperdrive Hackathon 2023 загальна сума грошових призів становила — 1 млн доларів США.

До прикладу, якщо пошукати найбільші майбутні хакатони з блокчейну, AI, AR/VR, Fintech у 2024 році тощо, то маємо TRON Grand Hackathon з загальною сумою призів в $625 000; Algorand Global Hackathon — $200 000; DLT Climate Hackathon — $100 000 і далі на зменшення.

Я не маю на увазі, що всі ці хакатони погані — навпаки, я нагуглив достойні для участі івенти [користуйтеся]. Однак існує ще купа заходів, де призовий пул менш як $10 000, тож Solana в цьому сенсі виділяється.

Задля справедливості відмічу, що ETHDenver’s 2024 Hackathon розподілив понад 1 млн доларів США. Це теж дуже круто і з іміджевої  точки зори, і з погляду вигоди для учасників.

Адже чому взагалі люди беруть участь в хакатонах? За даними Solana, 87% учасників їх хакатонів приходять задля фінансування. Особисто я вважаю, що інші 13% також хочуть грошей, але посоромилися сказати.



Розподілення призів на хакатоні Solana від Colosseum

1. Почнемо з того, що виділяється чотири спеціальних призи:

– Grand чемпіон забирає $50 000 та три квитки на конференцію Solana Breakpoint 2024, де команда може презентувати свій проєкт на широкий загал;
–  Public Goods Award — $10 000 за технологію з відкритим кодом, яка приносить користь всій екосистемі;
– University Award — $10 000 найкращій студентській команді. Так-так, тут чекають і студентів;
– Climate Award — $5 000 за climate-friendly проєкт.

2. Загалом виокремлюються шість треків [категорій], в кожному з яких по пʼять призових місць. Проєкти можуть одначно зайняти якийсь трек та виграти один зі спеціальних призів, про які написано вище:

– DePIN;
– DeFi & Payments;
– Consumer Apps;
– DAOs & Startup Communities;
– Gaming;
– Infrastructure.

В кожному з цих треків по пʼять призових місць:

I — $30,000
II — $20,000
III — $15,000
IV — $10,000
V — $5,000

Тож ви отримуєте ці грошові призи від Solana і розпоряджаєтеся ними як завгодно, без жодних зобовʼязань. Гріє душу, правда ж?

3. І якщо вам цього замало, то у переможців є додаткова можливість отримати ще $250 000 у вигляді pre-seed інвестицій від Colosseum. Однак про це далі. 

Акселератор стартапів Colosseum

Colosseum Accelerator — це п’ятитижнева онлайн-програма, розроблена спеціально для переможців хакатону Solana. 

Програма допоможе стартапам стати частиною екосистеми Solana, виконати ітерації, щоб продукт відповідав ринку, та швидше залучити перші інвестицій. Програма включає доступ до ексклюзивної спільноти засновників, наставництво 1:1, щотижневі навчальні сесії та початкові інвестиції від Colosseum — $250 000 у вигляді pre-seed.

До ексклюзивної спільноти засновників входять переможці попередніх хакатонів, розробники з Solana Labs і Foundation [!], а також фаундери найкращих crypto стартапів.

Colosseum допоможе якомога швидше перейти від devnet до mainnet завдяки залученню нетворка експертних розробників. 


І насправді багато чого ще корисного для молодого стартапу. Адже екосистемі не цікаво проводити хакатони та роздавати призи задля піару. Solana використовує хакатони аби розбудовувати та зміцнювати екосистему з новими проєктами у своїй мережі. 

Не проєктами єдиними: розвиток карʼєри

Очевидно, що не всі на світі фаундери проєктів. Бо хто б тоді їх створював та користувався ними?

Є купа людей [я точно знаю, бо багато таких проактивних спеціалістів в Kumeka Team], які хочуть реалізувати себе в цікавих та успішних проєктах, хочуть працювати в команді, внести свою працю в загальну перемогу. Є ті, хто прагне отримати більше досвіду з певною технологією. Та елементарно, розширити своє резюме привабливою для рекрутерів нотаткою: «Учасник команди, що перемогла в web3 хакатоні». В одному реченні одразу і про хардскіли, і про софт. 

В командах треба всі, хто зазвичай працює в розробці. Тому без ідеї, без проєкту, без команди можна знайти свою роль в хакатоні Solana. 

Для цього на платформі Colosseum є розділ «Find Teammates» та форум «Looking for Team».

Враховуючи, що на Colosseum сидить вся екосистема та пильно слідкує за найперспективнішими командами, отримати офер в цікавому вам проєкті на Solana буде значно легше.

І моя особиста рекомендація. Будь-яке спілкування з потенційними роботодавцями суміжними з екосистемою краще починати з: «Я брав(-ла) участь в хакатоні Solana». Це найкращий icebreaker!

Перехід з web2 в web3

Я б відніс цей пункт також для розвитку карʼєри, як мінімум, тому що за одну й ту саму роботу в web3 платять дорожче. 

Кажу це з власного досвіду. Коли був контент-мейкером та писав статті для екосистем та нових web3 проєктів, дуже радів, що міг отримати значно більше грошей за тексти порівняно з тарифами на біржах копірайтингу. Дуже часто це були винагороди з баунті.

В цілому нічого не змінилося і зараз. Якщо ти також контент-менеджер, дизайнер, проєктний менеджер тощо, то за майже таку саму роботу [звичайно, що доведеться розібратися в основах технології] ти можеш отримувати більше.

А хакатон Solana — це відкриті ворота у web3. Не стукати у двері без досвіду, а піти отримати його. 

Підтримка від спільноти Solana

Я вже згадував про Kumeka Team — це наше українське Solana та web3 комʼюніті, де ми разом з Андрієм Гнатюком [також співпрацював з Solana і був навіть її амбасадором] допомагаємо лобіювати інтереси українців в екосистемі.

Однак я б хотів наголосити саме на підтримці самої екосистеми. Треба сказати, що наше з Андрієм бажання зробити Solana хаб в Україні повністю збіглося з планами Solana Foundation на цей ринок. 

Коли ми стартували у грудні 2023 року, нас підтримав сам Анатолій Яковенко, співзасновник Solana, він також українець. 

Нас активно підтримує Solana Foundation. Це Lily Liu [President of the Solana Foundation], Austin Federa [Head of Strategy], Chase Barker [Head of Developer Ecosystem] і багато інших.

Вони готові допомагати грантами та контактами, створювати дружнє середовище для розвитку Solana контрибʼюторів у нас [освітні програми, обмін досвідом, залучення до світового комʼюніті]. Ми тут для того, щоб говорити, просити, вибивати зверху все те, що вам знадобиться. 

Тому після хакатону всіх учасників з України очікують бонуси та різні активності. Ми запустимо український хакатон та пітч-сесії, аби всі ваші проєкти отримали гідну увагу. У червні на Blockchain week від Incrypted, ми запросили до Києва найвпливовішу наразі людину з Solana Foundation — їхнього Head of Strategy Остіна. І кожен проєкт з Solana хакатону зможе поспілкуватися з ними віч-на-віч. І хтозна чий проєкт отримає другий шанс [якщо не пощастило на хакатоні] на успіх!

«Український проєкт, який брав участь у хакатоні» тепер візитівка в екосистемі. Головне показувати їм наші ідеї та стартапи, адже без реалізації ідея нічого не варта. А реалізувати круто та якісно українські айтівці вміють. Про це знають в усьому світі. 


Solana Renaissance хакатон триває до 8 квітня 2024 року. Зареєструватися на платформі Colosseum треба до 1 квітня, а останній день подачі проєкту 8 квітня. З питаннями звертайтеся в дискорд Kumeka Team.


Автор

Марк Лецюк, co-founder Kumeka Team, вже 4 роки співпрацює з Solana. 
«Став амбасадором Solana в нашому регіоні ще тоді, коли про неї ніхто не знав, а блокчейни третього покоління тільки зароджувалися.»      

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK