Глобальні тренди у криптоіндустрії: Погляд на 2024 рік

У 2024 році криптоіндустрія стрімко розвивається під впливом різних трендів: від нових ігрових моделей до інтеграції блокчейну в освіту. Зрештою, новітні технології набувають нових форм, відкриваючи все більше можливостей для бізнесу та споживачів. Які тенденції формують ринок цього року? Про це — у сьогоднішній статті. 

Глобальне впровадження криптовалют

Однак, перш ніж перейти до самих трендів, варто розглянути ключове питання, а саме прийняття криптовалют у світі. Зокрема, нещодавно компанія Chainalysis, яка займається блокчейн-аналітикою, опублікувала свій щорічний звіт «The 2024 Geography of Crypto Report». У ньому вони досліджують масове впровадження криптовалют у країнах світу. Цього року домінантним регіоном став регіон Центральної та Південної Азії та Океанії (CSAO), де розташовані сім з 20 країн з найбільшою кількістю криптовалют. За їхніми словами, CSAO характеризується наявністю власного крипторинку з високим рівнем активності на місцевих криптовалютних біржах, з торгівельними послугами та у сфері DeFi. У топ рейтингу також увійшли такі країни, як США, Нігерія, Україна, Великобританія та низка інших. 

Global Index score by quarter. Джерело: Chainalysis Report.

У період з четвертого кварталу 2023 року по перший квартал 2024 року загальна вартість глобальної криптовалютної активності значно зросла, досягнувши вищого рівня, ніж у 2021 році. Минулого року зростання використання криптовалют відбувалося переважно в країнах з рівнем доходу нижче середнього. Однак цього року криптоактивність зросла в країнах з усіма рівнями доходу, хоча з початку 2024 року спостерігається спад у тих, що мають високий рівень доходу. Аналітики Chainalysis відзначають, що запуск спотових біткоїн-ETF сприяв зростанню загального обсягу активності в усіх регіонах, причому особливо сильний річний приріст спостерігався в секторі інституційних переказів і в регіонах з високим рівнем доходу, таких як Північна Америка і Західна Європа.

Що стосується України, то цього року вона посіла 6 місце, зокрема, ставши лідером серед країн Східної Європи. Аналітики Chainalysis зазначають, що значну частину зростання крипторинку країни забезпечили інституційні та професійні перекази.

Index: Crypto growth in Ukraine by transaction type. Джерело: Chainalysis Report

Як бачимо, криптовалюти все більше впроваджуються в життя людей у багатьох країнах, і значну роль у цьому відіграють тренди на ринку.

5 трендів у криптосвіті у 2024 році

Tap-to-Earn Games: новий етап у розвитку ігрової індустрії 

Одним з найцікавіших трендів року стали Tap-to-Earn ігри, які об’єднали ігрову та крипто індустрії й швидко завоювали популярність серед користувачів. Ба більше, вони змогли привернути увагу не лише геймерів чи криптоентузіастів, а й тих, хто раніше не був знайомий з криптою. Такі ігри поєднують в собі легкість мобільного геймінгу з можливістю отримувати криптовалюту за прості дії та завдання, такі як тапи по екрану, досягнення ігрових цілей тощо. Дана модель приваблива для користувачів тим, що поєднує в собі розваги з можливістю заробітку, вона не вимагає значних витрат часу або ресурсів, як це часто буває в іграх типу Play-to-Earn. Натомість Tap-to-Earn фокусується на доступності та простоті взаємодії, що дозволяє охопити ширшу аудиторію. Окрім того, дані ігри дають гравцям відчути себе частиною ком’юніті, оскільки вони об’єднуються в спеціальні команди або групи для сумісної взаємодії в додатках. 

Однією з платформ, яка стимулювала розвиток таких ігор, є популярний месенджер Telegram. Завдяки своїй відкритості до інтеграції ботів та можливостям для розробників, він став ідеальним майданчиком для запуску подібних ігор. Варто зазначити, що першою «вірусною» грою стала Notcoin, яка дебютувала наприкінці 2023 року як закрита бета-версія в Telegram. Її успіх виявився феноменальним і став певним поштовхом для відродження GameFi індустрії. Після цього ринок наповнився безліччю подібних додатків на найрізноманітніші теми: від хом’яків до космічних кораблів. Можливо, до кінця року ми побачимо ще не один хітовий клікер, адже ці ігри все ще залишаються ключовим трендом криптоіндустрії.

Я поспілкувався з Абдулсамадом Мухідіном, CMO Coinscreed, і він ексклюзивно поділився своїми експертними думками щодо деяких трендів 2024 року:

«Я вважаю, що ігри Tap-to-Earn мають потенціал, щоб розширити свою привабливість за межі криптоспільноти. За моїми спостереженнями, навіть користувачі, які не пов’язані з криптовалютою, такі як охоронці, торговці на ринках і касири, грають в ігри Tap-to-Earn. Людей природно приваблюють можливості, де вони можуть заробляти гроші, не беручи на себе значного ризику, і якщо ці платформи залишаться простими, легальними й безплатними, вони можуть стати воротами для того, щоб познайомити з криптовалютою більш звичайних користувачів».

Спорт і крипта: Зростання тенденції та соціальні ініціативи

Хоча за останні роки поєднання спорту та криптовалют не є чимось новим в обох індустріях, вони продовжують дедалі тісніше переплітатися. Зокрема, 2024 рік довів, що партнерства між криптокомпаніями та спортивними організаціями – це справжній тренд, який не лише відкриває нові горизонти для залучення вболівальників, а й допомагає зміцнити бренд на міжнародній арені. Завдяки маркетинговим кампаніям та залученню мільйонів користувачів така співпраця є взаємовигідною для обох індустрій.

Криптовалютні компанії активно починають співпрацювати з провідними футбольними клубами, баскетбольними командами й навіть спортивними лігами. Зокрема, за даними CoinGecko, цього року індустрія демонструє поступове відновлення в цьому напрямку після піку 2021 року: 26 нових спонсорських угод та 16 продовжень співпраці з попередніх років. Серед значних угод – спонсорство Crypto.com Ліги чемпіонів УЄФА на цикл 2024-27 років та партнерство Bitget з LaLiga для просування криптовалют у різних регіонах.

Варто зазначити, що такі партнерства допомагають не тільки зміцнювати ринкові позиції компаній, а й реалізовувати соціальні ініціативи. Взаємодія з уболівальниками вже давно вийшла за межі фан-токенів, а блокчейн-технології активно розширюють їхній доступ до спортивного контенту. Зокрема, зростає можливість купівлі квитків або оплати їжі та напоїв на стадіоні за допомогою крипти, що демонструє, наскільки інтенсивно цифрові валюти впроваджуються в різні сфери нашого життя. Крім того, велика кількість спортивних організацій залучають криптопартнерства для реалізації соціальних проєктів. Вони дозволяють глядачам і вболівальникам підтримувати благодійні ініціативи, іноді не обов’язково спрямовані на розвиток спортивної індустрії, а й на допомогу тим, хто її потребує. 

Тенденція до зростання криптоспонсорства в спорті продовжує посилюватися, що робить його одним з ключових напрямків розвитку обох індустрій в найближчі роки.

Криптоплатежі в автомобільній галузі

Криптовалюти все частіше стають альтернативою фіатним валютам, і це підтверджується активною інтеграцією криптоплатежів у різні сфери. Варто зазначити, що якщо раніше криптоплатежі були рідкісним явищем, то сьогодні категорія покупок активно розширюється. Зокрема, значним трендом стали криптоплатежі в автомобільній галузі. Однією з перших таку можливість споживачам надала компанія Ілона Маска, Tesla. Ще в березні 2021 року компанія запровадила оплату біткоїном, але через екологічні проблеми, пов’язані з високими енерговитратами на майнінг криптовалюти, через кілька місяців призупинила їх. Натомість цього року Tesla запровадила можливість купівлі автомобіля за Dogecoin.

Ferrari – ще одна компанія, яка дозволила купувати свої розкішні автомобілі за криптовалюту. Хоча вони інтегрували цю функцію в США ще в жовтні 2023 року, цього року вони розширили криптоплатежі на свою європейську дилерську мережу. За словами компанії, до кінця року вони планують запровадити криптоплатежі й в інших країнах своєї дилерської мережі, де цифрові активи приймаються на законних підставах.

Тим часом Україна цього року також приєдналася до цієї тенденції. Зокрема, один з провідних українських ритейлерів електромобілів L.Riker™ здійснив свій перший продаж електромобіля BYD Song L з оплатою цифровими активами. 

Інтеграція блокчейну в освіту: Від теорії до практики

У 2024 році інтеграція блокчейну в освітній спектр стала важливою частиною цифрової трансформації. Тобто, якщо раніше вдосконалити свої знання в галузі було викликом, то сьогодні існує велика кількість різноманітних освітніх ресурсів, серед яких як курси від криптокомпаній, так і навчальні програми в університетах по всьому світу. Останнє свідчить не лише про розвиток індустрії в цілому, а й про зростаючу потребу у кваліфікованих фахівцях у цій сфері. 

Наприклад, цього року Університет прикладних наук бізнес-адміністрування Цюриха запустив освітній курс про біткоїн для тих, хто планує інтегрувати криптовалюту в нові бізнес-моделі. ETH Kipu та Міністерство освіти Аргентини також інтегрували блокчейн Ethereum у програму середньої школи в Буенос-Айресі, щоб познайомити молодь з цією технологією. Крім того, вони пропонують студентам стажування у сфері блокчейну для отримання практичного досвіду.

Варто зазначити, що впровадження блокчейну в освіті також надає нові можливості для верифікації дипломів та атестатів, а також підвищує прозорість навчального процесу. Іншими словами, це підтверджує справжність традиційних документів та унеможливлює їхню передачу та фальсифікацію в майбутньому. На сьогодні це дійсно важливий крок, адже технологія блокчейн зможе забезпечити спрощений процес відновлення документів у разі їх втрати.

«Хоча технологія блокчейн стрімко розвивається, я не вважаю, що освітнім установам зараз потрібно робити масштабні зміни. Завжди буде значна кількість людей, які не мають безпосереднього відношення до блокчейну, і може пройти певний час, перш ніж ця технологія стане невід’ємною частиною основних академічних програм. Однак сертифікація на основі блокчейну може з часом стати стандартом для підтвердження певних навичок та академічних досягнень, оскільки попит на галузеві знання зростає – хоча до того, як це стане мейнстримом, нам ще кілька років». – сказав Абдулсамад Мухідін, CMO в Coinscreed.

Створення нативних блокчейнів на криптобіржах

Однією з помітних тенденцій стала поява нативних блокчейнів на криптовалютних біржах та оптимізація їх власних екосистем. Зокрема, за останній рік найбільші криптовалютні біржі зосередилися на розробці власних блокчейнів. Основною причиною їх створення є бажання зменшити залежність від сторонніх мереж, таких як Ethereum. Це дозволяє біржам контролювати транзакційні витрати, швидкість обробки та масштабованість. 

Нативні блокчейни також забезпечують більшу гнучкість у впровадженні нових функцій та інструментів, що важливо для криптоіндустрії. Запуск нативних блокчейнів дозволяє біржам зменшити транзакційні витрати, оскільки вони можуть знизити комісію для користувачів. Водночас це збільшує обсяги торгів і приваблює нових користувачів, а також вони забезпечують більший контроль над безпекою. Крім того, розробка нативних блокчейнів дозволяє біржам створювати власні цифрові активи (токени) та смартконтракти. Це, в свою чергу, надає їм можливість розширити свою екосистему додатковими продуктами або послугами, такими як власні децентралізовані фінансові протоколи (DeFi) або ігрові платформи. До того ж запускаючи нативні токени, біржі надають користувачам можливість використовувати їх для оплати комісійних, участі в стейкінгу або інших діях на платформі.

Створення нативних блокчейнів для криптовалютних бірж у 2023-2024 роках стало ключовим трендом розвитку криптоіндустрії. Діяльність, спрямована на оптимізацію та інтеграцію нових технологій, відкриває нові перспективи для компаній та споживачів.

Підсумок

Таким чином, 2024 рік став визначним для криптоіндустрії, відзначившись вагомими тенденціями та інноваціями. Від появи ігор Tap-to-Earn до розширення співпраці між спортом і блокчейном – криптовалюти проникли в нові сфери повсякденного життя. Впровадження криптовалют в автомобільній промисловості та зростання ролі блокчейну в освіті є ще однією ілюстрацією інтеграції цифрових активів. Разом ці тенденції сприяють масовому впровадженню криптовалют, закладаючи основу для ще більшого розвитку в найближчі роки.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK