Як вивести Ethereum зі стейкінгу?

Після успішної активації оновлення Shapella в основній мережі Ethereum користувачі отримали довгоочікувану можливість виведення криптовалюти зі стейкінгу.

Розбираємо цей процес детально із покроковою інструкцією у популярних застосунках, зокрема Lido, Rocket Pool, а також MetaMask і Binance, в новому матеріалі.

  • Після оновлення Shapella користувачі отримали можливість вивести активи зі стейкінгу.
  • Lido, Rocket Pool, а також платформа Binance пропонують можливість блокувати ETH для отримання доходу. Виведення коштів із цих сервісів просте й інтуїтивно зрозуміле — від користувача потрібно всього кілька кроків. 
  • Web3-гаманець MetaMask дає змогу блокувати і виводити ETH зі стейкінгу, взаємодіючи з Lido і Rocket Pool.

Що таке стейкінг Ethereum?

Стейкінг (від англ. stake — “частка”) — спосіб отримання пасивного доходу від монет, що працюють на алгоритмі консенсусу Proof-of-Stake (PoS) і його різновидах.

Простими словами стейкінг — це участь у підтвердженні транзакцій і виробництві нових блоків блокчейну за допомогою криптовалюти. Він видається вигідною і відносно безпечною альтернативою простому зберіганню цифрових активів у гаманці.

Стейкінг Ethereum — блокування певної суми ефіру (ETH) для підтримки безпеки та функціонування блокчейну Ethereum. Цей процес став можливий із переходом другої за капіталізацією криптовалюти з Proof-of-Work на PoS, що завершився активацією The Merge у вересні 2022 року.

У грудні 2020 року розробники запустили сигнальну мережу Beacon Chain. Цей блокчейн на алгоритмі PoS практично два роки працював паралельно з мейннетом Ethereum, проте в ньому не відбувалося жодної економічної активності, окрім стейкінгу криптовалюти ETH. The Merge фактично являє собою злиття двох ланцюжків.

Повномасштабний перехід на PoS — найважливіший і найскладніший апгрейд за всю історію блокчейну.

Що сталося після оновлення Shapella?

У квітні 2023 року розробники Ethereum активували оновлення Shapella в основній мережі проєкту. Користувачі отримали можливість вивести криптовалюту зі стейкінгу.

Майже два роки — з грудня 2020 року по вересень 2022 року — користувачі могли тільки депонувати кошти для стейкінгу як самостійно (щоб запустити ноду валідатора, потрібно 32 ETH), так і через сервіси на кшталт Lido.

За допомогою Shapella розробники також знизили витрати на газ при виконанні транзакцій певних типів, оптимізували зберігання даних у блокчейні, впровадили низку пов’язаних з EVM поліпшень і ввели нові криптографічні примітиви. 

Чистий приплив монет у стейкінг з моменту активації Shapella перевищив 1,5 млн ETH

Як вивести ETH з Lido?

Lido Finance — це сервіс для ліквідного стейкінгу криптовалют. 

Протокол дає змогу депонувати монети в стейкінг-контракт і отримувати натомість рівну суму “похідних” токенів. Останні можна використовувати для різних фінансових операцій — наприклад, вносити їх у пули ліквідності і таким чином підвищувати прибутковість інвестицій.

Найпопулярніший актив серед користувачів Lido — ETH. Замість нього можна отримати токен stETH, який, своєю чергою, підтримують багато популярних DEX.

15 травня 2023 року розробники Lido розгорнули другу версію протоколу. Оновлення отримало 100% підтримку спільноти.

Основними моментами в апгрейді до Lido v2 стали:

  • можливість виводити зі стейкінгу Ethereum, спалюючи stETH у співвідношенні 1:1;
  • запуск стейкінгового роутера (Staking Router), який покликаний урізноманітнити набір валідаторів і сприяти подальшій децентралізації.

Опція виведення дає можливість користувачам знімати зі стейкінгу свої stETH і wstETH. Власники першого токена в більшості випадків отримують “оригінальний” ефір у співвідношенні 1:1. 

Замість wstETH користувачам нараховуються ETH виходячи з курсу wstETH/stETH. Перед цим “обгорнуті” токени автоматично “розгортаються”.

Дані: Lido

Процес виведення досить простий — він складається з двох кроків:

  1. Запит: після нього stETH і wstETH блокуються. Для виконання операції постачається необхідна кількість ETH, а відповідне число “ліквідних” токенів спалюється. Після цього з’являється можливість “заклеймити” ефір. Цей етап займає 1-5 днів. 
  2. Клейм монет, доступний після завершення обробки запиту на виведення.  

Після підключення Web3-гаманця на кшталт MetaMask у мережі Ethereum відобразиться баланс stETH. У полі нижче слід вказати потрібну вам суму або натиснути Max, якщо необхідно вивести всі кошти зі стейкінгу.

Дані: Lido

На цій же сторінці також відобразяться: 

  • приблизний час очікування (зазвичай 1-2 дні, але може бути і до 5 днів);
  • підсумкова сума ETH;
  • максимальна вартість операції.

Після натискання Request withdrawal у спливаючому вікні MetaMask запропонує підписати транзакцію.

Дані: Lido

Із натисканням Sign з’явиться нове вікно, де буде вказано вартість газу для виконання операції та орієнтовний час її проведення.

Після підтвердження транзакції платформа повідомить про успішне надсилання запиту на виведення, запропонує переключитися на вкладку Claim.

Дані: Lido

У вкладці Claim відображатиметься запит на виведення коштів і його статус.

Дані: Lido

У нашому випадку через приблизно добу жовтий напис Pending змінився на зелений Ready to claim. Синя кнопка Claim активувалася, коли поставили галочку поруч із сумою.

Дані: Lido

Після натискання на неї відкрилося вікно MetaMask із пропозицією підтвердити операцію.

Дані: Lido

Через кілька секунд після натискання Confirm кошти опинилися в гаманці.

Як вивести ETH з Rocket Pool?

Щоб вивести rETH з Rocket Pool, на сайті проєкту потрібно натиснути на значок подвійної стрілки. Таким чином, зміниться напрямок — зі стейкування ETH на виведення “ліквідного” токена.

Дані: Rocket Pool

Після цього слід ввести потрібну кількість rETH і натиснути Unstake. З’явиться вікно підтвердження транзакції в MetaMask. Після завершення операції відповідна кількість ETH надійде на гаманець. 

Як вивести ETH зі стейкінгу через MetaMask?

Функціональність MetaMask Staking дає змогу виводити заблоковані ETH із підтримуваних застосунком протоколів — Lido або Rocket Pool. 

Спочатку слід перейти в MetaMask Portfolio. Для цього потрібно вибрати розширений режим відображення або натиснути в інтерфейсі гаманця синю кнопку Bridge.

Потім у лівій частині сторінки MetaMask Portfolio потрібно вибрати розділ Stake. У ньому відобразяться стейковані активи.

У пункті з балансами потрібно натиснути піктограму з трьома вертикальними крапками і вибрати Withdraw.

Дані: support.metamask.io.

Після цього необхідно ввести необхідну для виведення суму і натиснути Withdraw.

Дані: support.metamask.io.

Сервіс запропонує дві опції — Withdraw і Swap. Остання дає змогу просто обміняти stETH або rETH на ETH.

Дані: support.metamask.io.

Обравши Withdraw, потрібно натиснути Review. З’являться деталі операції: кількість “ліквідних токенів”, що погашаються, і число ETH для отримання після завершення процесу.

Дані: support.metamask.io.

Буде потрібно кілька дозволів у MetaMask. Перший — на взаємодію з контрактом “ліквідного” токена, другий — для самої операції виведення.

Дані: support.metamask.io.

Після натискання Confirm у вікні гаманця на сайті виникне повідомлення: Transaction in progress. Після підтвердження транзакції (у випадку з Rocket Pool) на екрані з’явиться: Transaction complete. Це означає, що кошти вже в гаманці.

Виведення з Lido за допомогою MetaMask аналогічне. Основна відмінність – в останньому кроці: після повідомлення Withdrawal request started знадобиться почекати 1-5 днів для обробки запиту. Через деякий час потрібно натиснути Claim і оплатити газ для проведення транзакції.

Дані: support.metamask.io.

Як вивести ETH зі стейкінгу на Binance?

Binance також є популярним інструментом для стейкінгу Ethereum.

На централізованій платформі використовується похідний токен BETH. Він являє собою “токенізовану репрезентацію” стейкованих ETH.

“Ліквідний” токен BETH – аналог вищерозглянутих stETH або rETH. Його також можна придбати на відкритому ринку.

Binance регулярно розподіляє винагороди за стейкінг серед власників BETH. Кошти надходять на спотовий акаунт платформи.

Користувачі можуть погашати свої BETH, отримуючи “оригінальний ефір” у співвідношенні 1:1. Щоб вивести ETH зі стейкінгу, потрібно перейти у відповідний розділ і натиснути Redeem.

Дані: Binance

З’явиться вікно ETH 2.0 Redemption, у поле якого потрібно ввести суму BETH, що погашається.

Дані: Binance

Distribute покаже відповідну кількість ETH для отримання, а пункт Summary – термін виконання операції (5 днів).

Після натискання Redeem платформа попросить підтвердити, що користувач ознайомлений з інформацією про умови надання стейкінгових послуг.

Дані: Binance

Після натискання Confirm з’явиться повідомлення Redemption Successful. Також будуть вказані сума погашених BETH і дата отримання ETH.

Дані: Binance

Що таке WBETH? 

Wrapped Beacon ETH (WBETH) — “обгорнута” версія BETH. Його відмінна риса — зростання у вартості, а не в кількісному вираженні в міру накопичення нагород за стейкінг. 

Графік нижче ілюструє планомірну зміну курсу WBETH/BETH.

Дані: Binance

Конвертувати BETH у WBETH і назад можна на відповідній сторінці.

“Обгорнуту” версію ліквідного токена можна переказати на некастодіальний гаманець, використовуючи мережу Ethereum або BNB Chain. Вартість WBETH продовжить зростати, незважаючи на зберігання монети поза платформою Binance.

Крім того, “обгорнутий” токен можна задіяти в різних DeFi-додатках для отримання додаткового доходу.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK