Біткоїн наближається до $100 000, але сигнали ринку суперечливі
Аналітик і засновник MN Trading Міхаель ван де Поппе вказує на зростаючий потенціал для ринку цифрових активів — на тлі зниження ставок, ослаблення долара, падіння золота, зростання Nasdaq та тиску на ФРС. Він вважає, що сукупність цих чинників створює сприятливе тло для подальшого зростання біткоїна.
Ultimately, macro environment is changing significantly.
— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) May 1, 2025
– Gold comes down.
– Yields are falling.
– Pressure on the FED is increasing.
– Nasdaq goes up.
– CNH/USD goes up.
Momentum is building for #Crypto to succeed.
Водночас директор з досліджень Ergonia Кріс Ньюгаус у коментарі Bloomberg припускає, що макрофактори поступово втрачають вплив. На його думку, зараз ринок перебуває під впливом імпульсної торгівлі, зосередженої на спотовому попиті, а BTC рухається між золотом та фондовими індексами, формуючи складну, гнучку динаміку залежностей.
Станом на кінець квітня 30-денний коефіцієнт кореляції між біткоїном і золотом зріс до 0,54, наблизившись до річного піка в 0,73. Паралельно за останні 10 днів капіталізація крипторинку щільно корелювала з S&P 500 — попри геополітичні збурення, зокрема тарифну політику Дональда Трампа.

Дані Nansen свідчать про значний відтік стейблкоїнів із бірж: обсяг активів на балансах торгівельних платформ знизився з $66 млрд до $61,5 млрд. Аналітики припускають, що «сезон ризику» або охолов, або змінив свою конфігурацію.
Технічний аналітик Алі Мартінес зазначає, що на Binance серед відкритих позицій у BTC переважають шорти — 63,76% трейдерів роблять ставку на зниження.
Станом на момент публікації біткоїн торгується на рівні $96 900, а загальна капіталізація ринку — $3,1 трлн.
Раніше, 1 травня, біткоїн вже протестував позначку $97 000 — зростання підтримується активністю короткострокових інвесторів, що в минулому не раз передувала новим хвилям ралі.