CEO Coinbase перерахував сфери застосування цифрових активів
Біткоїн є надійним захистом від інфляції та маніпуляцій влади, але має й інші сфери застосування. Про це заявив генеральний директор криптобіржі Coinbase Браян Армстронг у блозі компанії.
«Найчастіше експерти стверджують, що криптовалюта не має жодної реальної користі, окрім спекуляцій і незаконної діяльності. Проте понад 50 млн американців і 400 млн осіб у всьому світі купили цифрові активи […], на незаконну діяльність припадає менше 0,5% обсягу транзакцій. То що ж саме ці люди роблять [із криптовалютою]?», — зазначив глава торгової платформи.
З початку 1970-х років багато країн усунули зв’язок між національною валютою і золотом. Тож Армстронг вважає, що у США вже 50 років діє знайома закономірність: уряд витрачає більше, ніж заробляє, бо він може друкувати гроші «безкоштовно».
Він додав, що 87% американців визнають необхідність в оновленні нинішньої фінансової системи. Такий стан призводить до головного варіанту використання криптовалют — «повернення до надійних грошей».
«Біткоїн — тверді гроші з фіксованим запасом, і він є вирішенням проблеми [інфляції]. Якби винахід цифрових надійних грошей був єдиною корисністю криптовалют, це однаково була б технологія, що змінює світ, але це тільки початок», — вважає CEO Coinbase.
Він підкреслив, що криптоіндустрія старанно працювала над створенням інфраструктури для оновлення нашої фінансової системи і розширення можливостей користувачів. Армстронг виділив кілька популярних прикладів:
- Швидкі та дешеві транскордонні платежі. Щорічний обсяг транзакцій із забезпеченими доларом США стейблкоїнами наближається до $9 трлн. Завдяки L2-мережам надіслати «стабільну» монету можна за кілька секунд за ціною кількох центів.
- Бізнес для художників і авторів. Обсяг продажів NFT за весь час перевищив $62 млрд і дає змогу артистам у будь-яких напрямках мати прямі стосунки зі своїми шанувальниками, виключаючи дорогих посередників.
- Децентралізовані соціальні мережі. Подібні платформи гарантують захист ваших персональних даних, а також збереження прав на свободу слова.
«Криптовалюта — не просто новий клас активів, це майбутнє грошей. Сьогоднішня система забита посередниками, високими комісіями, затримками та іншими недоліками, які роблять її важкодоступною і несправедливою», — підсумував топменеджер.
Раніше головний юрист Coinbase Пол Гревал розкритикував Рахункову палату США через звіт про використання криптовалют для ухилення від санкцій. За його словами, відомство провело «нуль порівняльного аналізу, щоб дорікати галузі, яка витрачає мільйони і мільйони на дотримання законодавства».
Нагадаємо, у березні стало відомо, що Coinbase планує залучити $1 млрд за рахунок приватного розміщення конвертованого боргу.