Citigroup: через п’ять років капіталізація стейблкоїнів сягне $3,7 трлн


2025 рік може стати проривним в інституційному прийнятті технології блокчейну, а одним із драйверів виступлять «стабільні монети». Такий прогноз представили у звіті Citigroup.
«Загальний обсяг непогашеної пропозиції стейблкоїнів зросте до $1,6 трлн до 2030 року в базовому сценарії та до $3,7 трлн доларів за бичачого розвитку подій», — написали фахівці фінансового конгломерату.
За їхньою оцінкою, рівень домінування прив’язаних до долара монет у 90% збережеться на тлі просування іншими країнами CBDC у національних валютах.
Нормативна база для стейблкоїнів у США може стимулювати попит на держоблігації країни з боку емітентів монет, які стануть найбільшим колективним власником US Treasures, припустили в Citigroup.
«Стейблкоїни становлять певну загрозу традиційним банківським екосистемам через заміщення депозиту. Але вони, ймовірно, запропонують фінансовим установам можливості для відкриття нових послуг», — попередили автори звіту.
Інтеграція цифрових активів поряд зі сприятливим регулюванням стимулюють упровадження блокчейну в держуправління і публічний сектор, вважають у Citigroup. Драйвером виступить акцент технології на прозорості та підзвітності.
«Ключові юзкейси для блокчейну тут включають: відстеження витрат, виплати субсидій, ведення державної документації, гуманітарні кампанії з надання допомоги, токенізацію активів і цифрову ідентифікацію», — заявили експерти.
Спочатку обсяги ончейн-активності держсектору, можливо, будуть невеликими через високі ризики та безліч проблем, що виникають. Однак інтерес з боку сегмента стане важливим сигналом для більш широкого прийняття технології, підкреслили в Citigroup.
Нагадаємо, у Standard Chartered припустили зростання капіталізації стейблкоїнів до ~$2 трлн до 2028 року.