Дайджест: біткоїн протестував $24 000, а Meta зберігатиме курс на метавсесвіт попри великі збитки
Ми зібрали найважливіші події, які сталися в криптоіндустрії, в одному тижневому дайджесті.
Що там з біткоїном?
На початку тижня ціна першої криптовалюти впала до локальної підтримки на рівні ~$22 600. Проте вже у середу цифрове золото стрімко зросло до понад $24 000 на тлі підвищення ставки ФРС на 25 базисних пунктів (до 4,75%).
Тієї ночі біткоїн закрив місячну свічку. За результатами січня ціна першої криптовалюти зросла на 39,63%. За даними Coinglass, це найбільше місячне зростання із жовтня 2021 року.
На момент написання біткоїн торгується по $23 366.
Крім того, унаслідок перерахунку складність майнінгу цифрового золота встановила новий історичний максимум на позначці 39,35 T (+4,68%).
Після цього свій прогноз щодо ціни біткоїну надали фахівці Matrixport. Вони вважають, що до кінця 2023 року його вартість може сягнути показника $45 000.
Alameda Research подала до суду на Voyager і прагне відсудити майже $446 млн
Пов’язана з Семом Бенкманом-Фрідом збанкрутіла компанія Alameda Research подала позов проти криптокредитора Voyager Digital. Ці кошти Alameda повернула криптолендинговій платформі як погашення боргу незадовго до свого оголошення про банкрутство.
Світове регулювання індустрії цифрових активів
Білий дім закликав Конгрес США посилити регулювання криптоіндустрії
Адміністрація 45 президента США Джо Байдена опублікувала дорожню карту з «пом’якшення ризиків, пов’язаних з криптоіндустрією». У документі зазначається, що завдання Білого дому — захистити економічну стабільність та інвесторів, а також притягнути зловмисників до відповідальності.
У Гонконзі планують заборонити використання алгоритмічних стейблкоїнів
Влада Гонконгу запровадить обов’язкове ліцензування для емітентів стейблкоїнів. Водночас місцевий регулятор заявив про заборону алгоритмічних «стабільних монет» в юрисдикції.
Уряд Великої Британії оголосив про початок консультацій стосовно регулювання криптоіндустрії
У Великій Британії анонсували «жорсткі» принципи майбутнього регламенту регулювання криптоіндустрії.
Влада пропонує посилити нагляд за торговельними компаніями та запровадити «перший у світі жорсткий режим» для криптолендингових платформ.
ЗМІ: в ЄС не будуть висувати суворі вимоги до смартконтрактів
Члени Європейського парламенту не запроваджуватимуть жорстких вимог до смартконтрактів, повідомили ЗМІ.
З цього випливає, що постачальникам алгоритмів не потрібно буде підписувати обов’язкову декларацію про відповідність вимогам ЄС.
Криптокомпанії звільнили близько 3000 людей з початку 2023 року
З початку січня 2023 року щонайменше 14 криптокомпаній оголосили про скорочення свого штату попри зростання вартості біткоїну. Близько 3000 людей залишилися без роботи в індустрії, підрахували у Cointelegraph.
Зокрема, цього тіжня ми писали про звільнення у Prime Trust (третина усіх співробітників), PayPal (2000 осіб або 7% штату), Chainalysis (44 працівника — майже 5%) та Bittrex, який звільнив 83 фахівця (29% вимушено залишили компанію).
Celsius дозволив деяким користувачам вивести до 94% активів
Криптокредитор Celsius Network, який знаходиться в процесі банкрутства, оголосив, що обмежена кількість користувачів зможуть вивести 94% власних активів, заблокованих на платформі.
Кошти отримають клієнти, в яких дотримані дві умови:
- активи внесені до кастодіального сервісу або переведені з процентних чи кредитних рахунків за 90 днів до подання клопотання;
- їхня сукупна вартість не перевищувала $7575.
«Суд вирішить, чи зможуть відповідаючі вимогам користувачі вивести залишкові 6%», — уточнили в Celsius Network.
Джастін Сан оголосив про намір сприяти легалізації TRX у п’ятьох країнах
Засновник Tron та «лідер» криптовалютної біржі Huobi Джастін Сан назвав свою ціль на 2023 рік — легалізація Tron (TRX) як платіжного засобу у п’ятьох державах.
Бізнесмен зазначив, що ця амбітна мета може стати реальністю завдяки наполегливій праці. На його думку, це буде сприяти масовому впровадженню цифрових активів у суспільне життя.
Хакер скористався експлойтом у BonqDAO. Йому вдалося вивести активи на $89 млн
Невідомому вдалося вивести приблизно 114 млн токенів AllianceBlock (ALBT) і 98 млн BEUR із пулу на протоколі BonqDAO. Зловмисник отримав доступ до цінового оракулу, через це йому вдалося маніпулювати котируваннями певних токенів.
Також цього тижня хакери атакували децентралізовану платформу Orion Protocol, яка працює на базі Ethereum та BNB Chain. Їм вдалося отримати $3 млн.
До речі, команда HAPI Labs представила огляд зламів у криптоіндустрії за 2022 рік. За даними екпертів, збитки від інцидентів кібербезпеки у Web3-сегменті за минулий рік перевищили $63 млрд.
Meta зафіксувала багатомільярдні збитки від розробки метавсесвіту у 2022 році
Підрозділ корпорації Meta — Reality Labs — повідомив про збитки від розроблення віртуальної та доповненої реальності. Згідно з фінансовим звітом, за четвертий квартал 2022 року компанія втратила близько $4,3 млрд. Це на мільярд більше, ніж у той самий період 2021 року.
Однак гендиректор корпорації Марк Цукерберг заявив, що такі результати не здатні змінити курс фірми.
Справи SBF і FTX
Імена гарантів застави у $250 млн за Бенкмана-Фріда можуть розкрити у лютому
Суддя Льюїс Каплан задовольнив клопотання восьми ЗМІ стосовно оприлюднення імен людей, які виступили гарантами застави у $250 млн за колишнього гендиректора збанкрутілої криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда (SBF).
Згідно з судовими документами, дані двох осіб, які поручилися за Бенкмана-Фріда, можуть розкрити вже у лютому.
Крім того, Каплан заборонив SBF спілкуватися зі своїми колишніми підлеглими або зі співробітниками пов’язаного з ним хедж-фонду Alameda Research, постановив суддя Льюїс Каплан.
ЗМІ: Мін’юст США розпочав перевірку Silvergate у справі FTX
Міністерство юстиції США розслідує діяльність банку Silvergate стосовно його угод з криптобіржею FTX та хедж-фондом Alameda Research, повідомляє Bloomberg.
За інформацією видання, прокурори ініціювали перевірку фінустанови, аби з’ясувати, як керувалися пов’язані із засновником біржі Семом Бенкман-Фрідом рахунки.
FT: у Twitter інтегрують платежі в криптовалюті
Twitter працює над отриманням ліцензій для впровадження платежів у соцмережу, зокрема у криптовалюті. Про це повідомляє Financial Times.
У Фінляндії презентували прив’язаний до євро стейблкоїн EUROe
Фінтех-компанія Membrane Finance випустила стейблкоїн EUROe на базі Ethereum. Це перша регульована «стабільна монета» на території Євросоюзу з прив’язкою до фіатного євро, стверджують розробники.
Також на ForkLog UA:
- Китай розширив географію використання цифрового юаня на 17 провінцій;
- У MetaMask оновили налаштування конфіденційності;
- Команда TON презентувала дорожню карту на 2023 рік;
- У BNB Chain представили інфраструктуру децентралізованого зберігання даних;
- Ethereum активує тестнет Zhejiang в межах підготовки до виведення ETH зі стейкінгу.