Дайджест: Tesla не продала жодного біткоїну, а в ексглави FTX конфіскували майже $700 млн

Ми зібрали найважливіші події, які сталися в криптоіндустрії, в одному тижневому дайджесті.

FTX 

На початку тижня стало відомо, що Федеральні прокурори США конфіскували в ексочільника FTX Сема Бенкмана-Фріда (SBF) активи на $697 млн у межах кримінальної справи.

Ймовірно, до цієї суми входять і виставлений на продаж за $3,28 млн будинок SBF у Вашингтоні та конфісковані $50 млн Бенкмана-Фріда із Farmington State Bank. 

26 січня представники криптобіржі розкрили список кредиторів. Згідно з документом, у FTX вкладали кошти різноманітні компанії. Серед них:

  • корпорації (Apple, Amazon, Google, Microsoft, Mastercard, Meta, Netflix);
  • авіакомпанії (Air Canada, Alaska Air, American Airlines, British Air та інші);
  • банки (Банк Кіпру, Центральний банк Багамських островів, Комерційний банк Дубаю, Deutsche Bank, CFSB тощо);
  • медіа та соцмережі (Twitter, LinkedIn, The Wall Street Journal, The New York Times, Bloomberg, CoinDesk);
  • криптофірми (деякі підрозділи Binance, Coinbase, Galaxy Digital, Yuga Labs, Circle, Bittrex, Sky Mavis, Chainalysis, Messari).

Пізніше видання The Block із посиланням на документи повідомило, що юристи компанії з питань банкрутства попросили суд дозволити викликати засновника біржі Сема Бенкмана-Фріда, його родину та деяких колишніх топменеджерів компанії.

Що нового у Mango Markets?

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) висунула звинувачення Аврааму Айзенбергу в організації атаки на криптоплатформу Mango Markets шляхом маніпулювання токеном MNGO.

Крім того, компанія Mango Labs, що є засновником DeFi-платформи Mango Markets, подала позов на Айзенберга. Згідно із судовими документами, представники проєкту хочуть повернути $47 млн.

«Раз на 500 років»: майнер-одинак з 10 TH/s хешрейту видобув блок біткоїну

Невідомий соло-майнер з хешрейтом обладнання у 10 TH/s 20 січня видобув блок біткоїну #772 793. На це звернув увагу адміністратор пулу CKPool Кон Колівас.

За даними Glassnode, обчислювальна потужність мережі першої криптовалюти в той момент складала 273,2 EH/s (згладжена 7-денна ковзна середня).

Дані: Glassnode.

Новини Ethereum

23 січня співзасновник Ethereum Віталік Бутерін назвав конфіденційність «найбільшою проблемою» мережі, що залишилася, і запропонував концепцію прихованих адрес (stealth address).

Пізніше розробники Ethereum розгорнули перший тестнет хардфорку Shanghai. Це дозволить перевірити готовність мережі до виведення монет зі стейкінгу.

Також спільнота лендингового DeFi-протоколу Aave провела голосування щодо розгортання третьої версії проєкту в мережі Ethereum. Рішення підтримали 100% ком’юніті.

Чанпен Чжао заявив, що FTX підкупила ЗМІ для FUD-атаки на Binance

Одне з неназваних ЗМІ отримало від FTX $43 млн за негативну публикацію про Binance. Про це в межах AMA-сесії у Twitter повідомив CEO біржі Чанпен Чжао (CZ), пише CryptoSlate.

Чжао зізнався, що не розраховує на припинення таких кампаній, але висловив упевненість, що в майбутньому це не викликатиме великого занепокоєння. CZ не сумнівається у здатності людей «приходити до власних міркувань», не реагуючи на клікбейт.

Нові подробиці справи Bitzlato

Представники Європейського поліцейського управління (Європол) відзвітували, що криптоплатформа Bitzlato конвертувала пов’язані з кримінальною діяльністю кошти на суму близько 1 млрд євро.

Крім того, ЗМІ повідомили, що криптовалютна біржа Binance обробила транзакції Bitzlato на суму майже $346 млн.

Ентоні Скарамуччі зробив обнадійливий прогноз щодо біткоїну

Засновник SkyBridge Capital Ентоні Скарамуччі очікує, що ФРС призупинить кампанію з підвищення базової ставки до досягнення цільового показника інфляції 2%. Це призведе до ралі високоризикових активів на кшталт біткоїну, заявив інвестор в інтерв’ю Bloomberg.

Нагадаємо, ми випустили матеріал про можливість ралі біткоїну у 2023 році.

Користувачі Uniswap підтримали ідею впровадження протоколу до мережі BNB Chain

Команда децентралізованої криптовалютної біржі Uniswap інтегруває третю версію протоколу у мережу BNB Chain. За таке рішення проголосували понад 80% власників токенів управління UNI.

ФБР зберегло жертвам криптовимагачів $130 млн

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) отримало контроль над вебсайтом та серверами групи криптозлочинців Hive. Правопорушники використовували однойменну програму-вимагач для блокування доступу до комп’ютерів своїх жертв.

Загалом правоохоронці надали близько 1300 ключів дешифрування жертвам, що зберегло останнім $130 млн.

Також ФБР підтвердило, що за атакою на кросчейн-міст Horizon від команди Harmony стоять пов’язані з КНДР хакерські угрупування Lazarus Group і APT38.

Tesla відзвітувала про утримання біткоїнів і оцінила їхню вартість у $184 млн

У четвертому кварталі 2022 року виробник електромобілів Tesla продовжив утримувати на балансі біткоїни. Їхню вартість станом на 31 грудня компанія оцінила у $184 млн, згідно зі звітом.

Проти засновника Bitcoin.com подали позов до суду на $21 млн

23 січня компанія GGC International, що пов’язана з Genesis Global Capital, звинуватила засновника Bitcoin.com Роджера Вера в нездатності погасити заборгованість за опціонами на криптовалюту. Позов подано до Верховного суду штату Нью-Йорк.

Згідно з документами, експірація відбулася 30 грудня 2022 року. Компанія зажадала від відповідача відшкодувати збитки «у розмірі, який визначить суд, але не менше ніж $20,86 млн».

Через декілька днів Вер заявив про наявність коштів для виплати.

Також на ForkLog UA:

Читайте біткоїн-новини ForkLog UA у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK