Експерти зафіксували рух «китових» біткоїнів
З листопада 2023 року довгострокові інвестори вивели з гаманців близько 148 000 BTC. Згідно Glassnode, така ситуація сигналізує про старт фіксації прибутку цією категорією учасників ринку.
Частина коштів могла піти в один зі схвалених ETF, інша – витрачена, підкреслили фахівці.
До вищезгаданої величини необхідно додати 151 500 BTC, що припадали на GBTC.
У результаті з моменту піку в листопаді минулого року (14 996 000 BTC) сукупна кількість монет у розпорядженні ходлерів скоротилася на 299 500 BTC. Експерти пояснили, що така поведінка стає характерною в міру наближення до АТН.
На момент написання тільки 13% біткоїнів були «збитковими» для їхніх власників, як правило довгострокових. Наведена нижче діаграма показує структуру цін придбаних біткоїнів. Велика частина зосереджена в діапазоні від $40 000 до $45 000.
Серед ходлерів тільки 6,5% від сукупного числа монет мали нереалізований збиток (777 800 BTC). Аналітики зазначили, що попередні настільки ж низькі значення колись асоціювалися з ранньою стадією бичачого ринку (виняток становив лише 2019 рік).
Стосовно короткострокових інвесторів минула хвиля «продажів на новинах» про схвалення ETF призвела до падіння частки «прибуткових» монет зі 100% до 57,5%. Це могло посилити тиск ведмедів через падіння котирувань нижче за ціну придбання.
Експерти зазначили, що найчастіше подібні відкати формують локальні мінімуми в рамках середньострокових висхідних трендів.
Частка «збиткових» монет у спекулянтів не перевищила порогового значення 60%, що дало змогу віднести спадну динаміку до типової корекції. Ситуація відрізняється від «перевантаженого» лонгами ринку, коли падіння котирувань може набути більш затяжного характеру.
Нагадаємо, напередодні ралі Founders Fund мільярдера Пітера Тіля купив першу і другу криптовалюти на $200 млн.
Раніше ForkLog повідомив, що трейдери біткоїн-опціонами зробили ставки на повернення ціни цифрового золота до історичного максимуму в другому кварталі.