Експерти зафіксували «смерть» пов’язаного з халвінгом циклу біткоїна
Найгірша динаміка цифрового золота після халвінгу, який відбувся у квітні, «поховала» чотирирічний цикл, пов’язаний із цією подією, який спостерігався раніше. Такого висновку дійшли в Outlier Ventures, пише The Block.
Фахівці закликали інвесторів більше не розраховувати на патерн, що спостерігався раніше.
«Зменшення нагороди майнерам удвічі більше не чинить фундаментального впливу на біткоїн та інші цифрові активи», — йдеться у звіті.
Через 125 днів після халвінгу у квітні перша криптовалюта втратила у вартості близько 8%.
Це контрастує з тим, що спостерігалося в попередні періоди на аналогічній дистанції. Зокрема, 2012 року біткоїн подорожчав на 739%, 2016 року — на 10%, 2020 року — на 22%.
Експерти зазначили, що з 2016 року халвінг втратив своє колишнє фундаментальне значення через дорослішання активу. Водночас залишився актуальним його певний психологічний вплив на інвесторів.
За оцінками дослідників, добові винагороди майнерів зараз еквівалентні 0,17% від обороту першої криптовалюти, тоді як до середини 2017 року це значення варіювалося від 1% до 5%.
Різке зростання 2020 року після халвінгу фахівці пов’язали з ефектом DeFi-літа й активними стимулами ЦБ світу в умовах пандемії.
У 2024 році курс цифрового золота оновив ATH до зменшення нагороди майнерам удвічі внаслідок припливу коштів у запущені в січні спотові біткоїн-ETF.
Нагадаємо, у квітні аналітик Пітер Брандт з імовірністю 25% припустив, що котирування вже сформували історичний максимум у рамках поточного циклу.
Раніше Артур Хеєс не виключив продовження корекції біткоїна до $50 000 до засідання ФРС 18 вересня.