Глава Core Scientific розкрив стратегію компанії щодо халвінгу
Core Scientific розраховує після халвінгу спрямувати кошти на купівлю біткойн-майнерів у гравців індустрії, які зазнають труднощів. Про це CEO компанії Адам Салліван розповів Blockworks.
Компанія вийшла з процедури банкрутства в січні. Унаслідок реорганізації, що тривала понад рік, Core Scientific скоротила боргове навантаження до $571 млн, конвертувавши кредити на обладнання та векселі в акціонерний капітал.
При досягненні котирувань акцій у $6,81 (на момент написання — $3,3) для компанії виявляться розблокованими грошові кошти на $670 млн. Аналітик Compass Point Research & Trading Джо Флінн оцінив ці шанси як «хороші».
«Усі ці речі дадуть нам можливість реально випередити наших конкурентів — це ми і бачили протягом кількох років, коли нарощували темпи до 2022 року», — вважає Салліван.
Він нагадав ситуацію 2021 року, коли низка майнінгових компаній змушена була скасовувати замовлення на нове обладнання, взявши на себе «надмірні зобов’язання». Тому Core має намір скористатися можливістю купівлі сучасних установок на кшталт Antminer S21 за вигідною ціною, підкреслив глава фірми.
Щодо наявної майнінгової інфраструктури Core Салліван зазначив, що поки залишаються можливості для розміщення нових майнерів і розширення потужностей.
Щодо цього він згадав витягнутий із банкрутства досвід — між будівництвом дата-центру, замовленням і розгортанням обладнання «проходять місяці». У цей період об’єкт не генерує грошовий потік.
На думку Саллівана, Core зараз перебуває в сильній позиції з точки зору інфраструктури. Хоча 2022 року її швидкий розвиток і призвів до фінансових проблем компанії, визнав він.
Нагадаємо, за оцінкою фахівців Galaxy Digital, приблизно 15-20% сукупного обсягу обчислювальних потужностей мережі біткоїна виявляться нерентабельними після халвінгу.
Експерти припустили, що застарілі пристрої зі США будуть продані для релокації в регіони з дешевшими енерготарифами на кшталт Африки.