Криптоіндустрія встановила антирекорд за кількістю зламів
У другому кварталі 2026 року аналітики нарахували 83 злами криптопротоколів — це максимум за весь час спостережень. Сукупні втрати склали $755,3 млн.
2-й квартал 2026 року вже є найбільш зламаним за весь час: ~70 зламів, у 2 рази більше за рекорд.
Але загальна сума зламаного ($746 млн) — лише частка від попередніх піків. Замість кількох «гіга-експлойтів» це був постійний потік дрібніших атак pic.twitter.com/wQjaIRlegJ
— unfolded. (@cryptounfolded) June 22, 2026
За даними Unfolded і DeFiLlama, найбільшими атаками стали злам KelpDAO на $293 млн і експлойт Drift Protocol на $280 млн. У сегменті кросчейн‑мостів втрати становили $351 млн, з яких 38% припало на інцидент із мостом LayerZero OFT, який пов’язали зі зламом KelpDAO. Ще 37% — на компрометацію адміністративного доступу та маніпуляції цінами токенів. Крадіжка приватних ключів становила меншу частку — 5,66%.
За обсягом втрат період не став найдорожчим. Рекорд за вартістю зламів як і раніше утримує четвертий квартал 2020 року — $3,56 млрд.
Директор з продукту CORE3 і CER.live Дмитро Тарасюк у коментарі Cointelegraph пов’язав зростання кількості інцидентів за нижчих сукупних втрат із тим, що в екосистемі стало менше ліквідності, яку можна атакувати. За його словами, TVL знизився з $164 млрд до приблизно $73 млрд. Він також вказав на розрив між темпами розвитку протоколів і зрілістю їхніх систем управління ризиками. Як приклад Тарасюк навів проєкти, що використовують схему мультипідпису «три з шести», але зберігають три ключі на одному ноутбуці.
У травні розробники THORChain підтвердили злам кросчейн‑протоколу на суму $10 млн. Після інциденту команда THORChain призупинила роботу протоколу. Стали недоступними опція торгівлі, операції з пулами ліквідності та інші «чутливі» дії.
Нагадаємо, 8 червня невідомі скомпрометували гаманці, пов’язані з проєктом Humanity Protocol. Збитки оцінили приблизно у $31 млн.