Зловмисники вивели 16 млн ADA з гаманців SecondFi

23 червня команда SecondFi повідомила про проблему безпеки у своєму гаманці на блокчейні Cardano та перевела платформу в режим безпечного обслуговування. Користувачі тимчасово не могли проводити операції через інтерфейс, доки розробники перевіряли масштаб інциденту.

24 червня SecondFi заявила, що зловмисники вивели близько 16 млн ADA з 374 адрес. За оцінкою Cointelegraph, збитки становили близько $2,4 млн за курсу ADA приблизно $0,146 на момент інциденту.

«Щоб запобігти повній втраті коштів під час активного експлойту, було запущено екстрені заходи для захисту наявних 129 млн ADA. Кошти продовжують спрямовуватися незалежному кваліфікованому сторонньому кастодіану, де вони зберігаються в інтересах постраждалих адрес», — заявила команда SecondFi.

Деталі інциденту

Команда заявила, що працює з учасниками екосистеми Cardano: Input Output Global (IOG), Cardano Foundation, Intersect і SundaeSwap. 24 червня SecondFi уточнила, що виявила причину інциденту та випустила виправлення для гаманців, які не постраждали.

За даними команди, відбулося чотири події з виведенням коштів. Три з них здійснили зловмисники. Четверта, ймовірно, пов’язана з переміщенням близько 129 млн ADA самою командою для захисту активів. Прямо цього SecondFi не розкрила.

Гендиректор Immunefi Мітчелл Амадор заявив Cointelegraph, що програмне забезпечення проєкту розкрило приватні ключі, які саме й генерувало.

За його оцінкою, проблема торкнулася не блокчейна Cardano, а модуля гаманця, що відповідає за створення ключів. Через це SecondFi рекомендувала користувачам не відновлювати сид-фразу в іншому гаманці на базі Cardano.

Позиція IOG

Засновник Cardano Чарльз Хоскінсон заявив, що SecondFi не є продуктом IOG.

«Ми не маємо жодного стосунку до SecondFi. У нас немає частки, контролю, власності чи ділових відносин», — заявив Хоскінсон.

За SecondFi (раніше Yoroi Wallet) стоїть EMURGO — один із ключових гравців екосистеми Cardano. У своїй документації компанія описує себе як співзасновника блокчейна, який «стимулює комерційне впровадження технології блокчейн і токенізацію активів».

В окремому відео Хоскінсон дистанціював IOG від інциденту. За його словами, компанія не контролює EMURGO і не може говорити від її імені щодо інциденту.

«Ми не писали цей код і не пов’язані з ним», — заявив Хоскінсон.

Нагадаємо, у листопаді 2025 року неактивний протягом п’яти років Cardano-гаманець активізувався й випадково обміняв 14,4 млн ADA на стейблкоїн Anzens через неліквідний пул, втративши $6,05 млн.

Раніше ончейн-детектив ZachXBT назвав модель функціонування Cardano «схемою збагачення інсайдерів».

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version