Мін’юст США націлився на криптобіржі та сервіси мікшування
Міністерство юстиції США посилює контроль над сектором цифрових активів, зокрема моніторинг діяльності біткоїн-бірж та сервісів мікшування. Про це заявила очільниця криптовалютного підрозділу держоргану Ин Йон Чой.
Масштаби пов’язаних з цифровими активами злочинів “суттєво” зросли протягом останніх чотирьох років, поділилася посадовиця. За її словами, представники Мін’юсту досліджують діяльність криптокомпаній, а також “міксерів та тумблерів” щодо дотримання з їхнього боку AML-законів.
“Вони допомагають зловмисникам перевести в готівку гроші. Зосередившись на таких платформах, ми очікуємо досягти мультиплікативного ефекту”, — заявила Чой.
Вона також впевнена, що такі дії представників влади “будуть попередженням” для компаній, які нехтують ідентифікацією клієнта та правилами щодо попередження відмивання коштів.
У Financial Times зауважили, що представники криптоіндустрії побоюються, що “репресивні заходи” можуть поглибити кризу у секторі цифрових активів.
“Якщо компанія накопичила велику частку ринку завдяки порушенню законів США, Мін’юст не може закрити на це очі лише тому, що вони кажуть “Ми стали дуже великою фірмою і не можемо програти”, — заявила голова відділу.
Наразі у Міністерстві юстиції США з’ясовують, чи не порушила Binance санкції, що застосовуються проти РФ через її вторгнення в Україну.
Крім того, правоохоронці звернули увагу на злами та шахрайські схеми у межах DeFi-проєктів. За словами Чой, кросчейн-мости також потрапили у зону уваги держоргану, адже хакери КНДР стали ключовими гравцями цього сектору.
У квітні представники Мін’юсту США повідомили про конфіскацію цифрових активів на суму $112 млн у криптошахраїв. Понад половина коштів пов’язана з аферами у Лос-Анджелесі — $66,4 млн.
Нагадаємо, що Білий дім заявив про відсутність переваг з боку криптовалют для економіки та користувачів.