Немає $200 на Deep Research від OpenAI? Список дешевих і безкоштовних аналогів

3 лютого OpenAI представила нову агентську функцію Deep Research для глибоких досліджень, яка доступна передплатникам Pro за $200 на місяць. Decrypt підготував список аналогічних, але дешевших або безкоштовних рішень на ринку.

Доступ до функціоналу тільки користувачам найдорожчої підписки на ChatGPT пояснюється високими вимогами до обчислень. Хоча в майбутньому CEO стартапу Сем Альтман пообіцяв надати інструмент усім охочим, на ринку вже кілька місяців існують схожі рішення від інших компаній.

Gemini Deep Research – у 10 разів дешевше

У грудні 2024 року Google запустив модель штучного інтелекту Gemini 2.0 і функцію Deep Research, яка використовує «просунуті міркування» і «можливості довгого контексту» для створення короткого витягу після проведення дослідження. Брифи можна експортувати в Google Docs для додаткового редагування.

Сервіс здатний аналізувати інформацію щодо запиту за допомогою інтернету, виступаючи в ролі свого роду наукового співробітника. Результат роздумів подається у вигляді короткого резюме з посиланнями на джерела. Процедура наступна:

  1. Користувач пише запит.
  2. Deep Research створює «багатоетапний план дослідження».
  3. Користувач підтверджує старт аналізу.
  4. Deep Research проводить дослідження протягом кількох хвилин і генерує відповідь.

На відміну від OpenAI, Google не застосовує жодних обмежень на кількість запитів. Згідно з тестами Decrypt, процес дослідження рішення повторює підхід стартапу Альтмана. Користувачі вводять тему й отримують результат роботи.

Що стосується джерел, Gemini діє обережно, надаючи перевагу авторитетним науковим виданнями та шанованим новинним ресурсам замість невеликих сайтів і блогів. Процес не займає багато часу – зазвичай кілька хвилин.

Дослідження про Nvidia Jetson Nano зайняло три хвилини. Модель проаналізувала 40 сайтів і надала звіт на шість сторінок про технологію, її роботу, потенціал, найважливіших конкурентів та іншу корисну інформацію.

Сервіс доступний для власників платної версії Gemini Advanced, яка коштує $20 на місяць.

You.com – якщо потрібна швидкість

ШІ-стартап You.com відомий як конкурент Perplexity у сфері пошукових систем. У листопаді 2024 року він представив АІ-агента для проведення досліджень.

Інструмент здатний аналізувати до 200 джерел у межах одного запиту і застосовувати дослідницькі методики рівня доктора філософії. Він працює швидше за Deep Research від OpenAI. У деяких випадках запит обробляється за кілька секунд і практично ніколи не довше кількох хвилин.

Однак швидкість вимагає компромісів – звіти You.com зазвичай займають 2-3 сторінки.

Платформа пропонує три безкоштовних дослідження на день, для більшого знадобиться інша модель.

DeepSeek R1 – повністю безкоштовний

Китайська модель DeepSeek має вбудований доступ до інтернету, чим виділяється серед конкурентів.

Для правильного налаштування нейромережі на складні міркування необхідно вибрати Deep Reasoning. Це задіє модель R1. За замовчуванням працює V3, яка орієнтована на творчі завдання.

Після активації веб-пошуку і міркувань потрібно надати моделі детальні інструкції щодо роботи, в ідеалі структуровані у вигляді плану або набору рекомендацій.

R1 демонструє роботу і хід думок у реальному часі. Користувач може ставити уточнювальні запитання для отримання розширеної інформації. Початковий аналіз для Decrypt склав три сторінки, проте згодом розширився до 25 сторінок релевантного контенту в рамках заданої теми.

Інші гравці

Серед інших інструментів видання відзначило роботу Beago AI, Perplexity Pro і AI Scientist.

Нагадаємо, у січні стартап OpenAI представив власного ШІ-агента «Оператор». Він здатний виконувати завдання в інтернеті замість користувача.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version