Проти Binance подали позов на $1 млрд, а P2P-платформа Paxful припинила роботу

Ми зібрали найважливіші події, які сталися в криптоіндустрії, в одному тижневому дайджесті.

Що нового у Binance?

Проти Binance подали колективний позов на $1 млрд

Проти криптовалютної біржі Binance, її СЕО Чанпена Чжао та декількох інфлюенсерів подали колективний позов. Їх звинувачують у просуванні незареєстрованих цінних паперів, пише Fortune.

Позивачами є двоє жителів Флориди та мешканець Каліфорнії, які втратили гроші на торгівлі активами, що «просувалися Binance та впливовими людьми». Їхні інтереси представляють Moskowitz і Boies Schiller Flexner.

Чутки про red notice для CZ від Інтерпола

У понеділок, 3 квітня, криптоінфлюєнсер під ніком Cobie опублікував у Twitter зашифроване повідомлення, у якому вказав, що Інтерпол нібито видав red notice голові Binance Чанпену Чжао (CZ). На тлі цього біткоїн та ​​BNB «просіли» у ціні на декілька відсотків.

Члени спільноти, імовірно, повірили цій інформації, адже у березні на Binance та CZ подала в суд Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами

До речі, у Bloomberg розкрили назви компаній зі списку VIP-клієнтів Binance. За інформацією видання, трейдингові компанії Jane Street Group, Tower Research Capital та Radix Trading є VIP-клієнтами біткоїн-біржі, анонімність яких зберегли представники CFTC у позові.

Новини української криптоіндустрії

В Україні закрили російську фінансову піраміду на майже $40 млн

Співробітники СБУ викрили фінансову піраміду Life is good, яка залучала кошти, включно з криптовалютами, нібито для інвестування у великі підприємства по всьому світу. 

За даними слідства, користувачам обіцяли стабільний заробіток та додаткові бонуси за залучення нових учасників. У реальності всі вкладення надходили на особисті криптогаманці та банківські рахунки організаторів. 

Таким чином, зловмисники обдурили понад 1000 осіб, отримавши від них загалом близько $40 млн.

ОБСЄ та Україна обговорили ризики відмивання криптовалют

Члени НКЦПФР у складі української делегації взяли участь в освітньому проєкті ОБСЄ зі зменшення ризиків відмивання коштів за допомогою криптовалют. 

На зустрічі експерти проаналізували конкретні кейси використання цифрових активів у злочинній діяльності, зокрема для фінансування тероризму та обходу санкцій. Вони виокремили основні категорії учасників криптовалютного ринку, діяльність яких повинна відстежуватися, а також розглянули можливі механізми перевірки їхніх транзакцій.

Футбольний клуб «Шахтар» запустив фанвсесвіт на базі Binance

Український футбольний клуб «Шахтар» став першим партнером Binance Web3 Services (BWS). У межах співпраці запущено фанвсесвіт, який покликаний сприяти підвищенню взаємодії з фанатами.

BWS є новою ініціативою, яка передбачає сприяння організаціям чи брендам у переході від Web2 до Web3.

Twitter замінив свій логотип на символ Dogecoin

На початку тижня символ Twitter, блакитну пташку, замінили логотипом мем-криптовалюти Dogecoin (DOGE). Токен відреагував зростанням на 30%.

У п’ятницю до соцмережі повернули звичний логотип. Актив впав приблизно на 7%.

Terra і До Квон

Нерухомість команди Terra на понад $200 млн заарештували у Південній Кореї

Слідча група боротьби з фінансовими злочинами прокуратури Південного округу Сеула заарештувала активи ранніх інвесторів та співробітників Terraform Labs, включно з її співзасновником Даніелем Шином, на суму ~$205 млн.

ЗМІ: затриманий у Чорногорії До Квон конвертував незаконно отримані кошти у біткоїн

Прокуратура Південної Кореї виявила активи на 414,5 млрд вон (понад $314 млн), що повʼязані зі співзасновником Terraform Labs До Квоном та його партнерами.

У відомстві заявили, що в країні у До Квона «майже немає майна». За даними місцевих ЗМІ, останній міг конвертувати більшу частину коштів у біткоїн.

Влада вже звернулася до біржі Binance щодо блокування виведення криптовалют, повʼязаних із Квоном.

У macOS виявили прихований файл з whitepaper біткоїну

Техноблогер Енді Байо виявив, що на останній версії macOS спеціальною командою можна викликати PDF-файл з whitepaper біткоїну.

Дані: блог Енді Байо.

Злами криптопроєктів

Кросчейн-міст Allbridge зазнав хакерської атаки на пули ліквідності BUSD/USDT у мережі BNB Chain. 

Компанія одразу запропонувала зловмисникові нагороду за повернення активів. Згодом зламник повернув ~90% коштів. Решта залишилася йому як винагорода. 

Також атаки на $500 000 зазнав і DeFi-протокол Sentiment. Всього за добу після атаки хакер повернув майже всі викрадені активи.

Окрім того, закінчилася історія зі зламом Euler Finance. Хакер, що зламав проєкт на $194 млн, повернув усі вкрадені кошти.

Штучний інтелект

Білл Гейтс заявив про сумніви в можливості паузи в розвитку штучного інтелекту

Заклики призупинити розробку штучного інтелекту (ШІ) не «вирішать майбутні проблеми», заявив співзасновник Microsoft Білл Гейтс.

Так він прокоментував відкритий лист за підписом низки експертів та підприємців, які просять негайно призупинити принаймні на шість місяців навчання ШІ-систем, потужніших за GPT-4.

Водночас Канада та низка країн почали дослідження можливих ризиків ChatGPT для конфіденційності.

CEO Google анонсував інтеграцію штучного інтелекту до пошуковику

Головний виконавчий директор Google Сундар Пічаї заявив, що корпорація планує додати функції штучного інтелекту (ШІ) до пошукової системи. За його словами, ШІ допоможе підвищити здатність Google відповідати на безліч пошукових запитів.

Криптовалютна P2P-платформа Paxful зупинила роботу

Голова P2P-платформи для торгівлі криптовалютами Paxful Рей Юссеф оголосив про призупинення роботи майданчику. Втім, він зазначив, що не впевнений, що операції колись відновляться. 

«Напевно, для багатьох це стане великим шоком. Хоча я зараз не можу поділитися повною історією, можу сказати, що, на жаль, від нас пішли деякі ключові співробітники», — говориться у повідомленні.

Варто зазначити, що за день до офіційного оголошення в мережі вже з’явилася інформація щодо закриття:

Три канадських криптобіржі оголосили про злиття

У Канаді криптовалютні біржі WonderFi, Coinsquare та CoinSmart оголосили про злиття своїх бізнесів для створення «однієї з найбільших регульованих біткоїн-платформ у світі».

Згідно з пресрелізом, з 2017 року компанії разом здійснили торговельні угоди на суму понад $17 млрд. Водночас клієнтська база налічує 1,65 млн канадських користувачів, а кількість активів під спільним контролем сягає $600 млн. Фірми об’єдналися під назвою Coinsquare.

Також на ForkLog UA:

  • MicroStrategy придбала 1045 BTC на $29,3 млн;
  • Складність майнінгу біткоїну знову оновила рекорд;
  • MetaMask анонсував підтримку NFT у вебверсії криптогаманця;
  • Тайський політик пообіцяв «аірдроп» населенню у разі сформування уряду його партією;
  • Експерти: менше 1% криптоінвесторів сплачують податки з цифрових активів.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version