Публічні майнери біткоїна різко наростили продажі у квітні


У квітні біржові майнінгові компанії продали близько 70% здобутих біткоїнів. Про це повідомляє TheMinerMag з посиланням на попередні звіти восьми фірм.
Загалом видання відстежує 15 публічних гравців галузі. Після злиття Bitfarms і Stronghold, а також припинення регулярної звітності Bit Digital, Argo і Terawulf, аналітика охоплює лише актуальні звіти активних компаній.
Відхід від HODL-стратегії, популярної торік, став помітним ще у березні — тоді обсяг продажів досяг максимуму з жовтня 2024 року.
Компанії Riot Platforms і CleanSpark офіційно відмовилися від політики 100% збереження видобутого. У квітні Riot реалізувала понад 100% здобутої криптовалюти, CleanSpark — приблизно 65%.
Лише три компанії — MARA, Cango і BitFuFu — повністю зберегли весь видобутий BTC. За даними BitcoinTreasuries, резерви MARA зросли до 48 237 BTC, що поступається лише Strategy з її 555 450 BTC.
Попри зниження темпів накопичення, Riot та CleanSpark і далі утримують 19 211 BTC і 11 869 BTC відповідно.
Тиск на рентабельність посилюється
Експерти пояснюють активні розпродажі зростанням витрат на майнінг і змінами в параметрах мережі. Навіть попри подорожчання біткоїна понад $100 000, хешпрайс у квітні склав лише $55 за PH/s на добу — нижче локального піка в $63 у грудні.
Після останньої корекції складності на 3,34% середній хешпрайс з початку року виріс лише на ~8,5%.
Семиденний ковзний хешрейт (7DMA) майже повернувся до рекордної позначки 925,43 EH/s, зафіксованої 8 квітня.
У квітні публічні майнери продовжили нарощувати потужності. Підключений хешрейт MARA сягнув 57,3 EH/s (+5,5% за місяць), IREN — 40 EH/s (+8%). Компанія наблизилася до CleanSpark, яка утримує друге місце з 42,4 EH/s (без змін).
Нагадаємо, деякі аналітики попереджали, що розрив між темпами зростання ціни біткоїна та хешрейту може нести ризики для безпеки мережі. У CryptoQuant натомість назвали це ознакою сильних фундаментальних факторів BTC.