Режисер «Король Лев» назвав ШІ «Диким Заходом», але побачив користь для кіноіндустрії
Штучний інтелект — «Дикий Захід» з «дуже малою кількістю правил», але в довгостроковій перспективі він здатний «демократизувати» кіноіндустрію. Таку думку висловив режисер мультфільму «Король Лев» (1994) Роб Мінкофф у розмові з CNBC.
Він має на увазі зниження собівартості виробництва і зйомки кінематографа шляхом скорочення кількості дорогого обладнання.
«Я думаю, що ШІ потенційно демократизує процес створення контенту, тому що якщо буквально кожен отримає ці неймовірно потужні інструменти, то ми побачимо справжній вибух контенту, вибух нових голосів», — сказав режисер, який зняв також «Стюарт Літтл» (1999) і «Особняк із привидами» (2003).
Мінкофф додав, що нові технології десятиліттями викликали страх у людей, які працюють у кіноіндустрії. Наприклад, появи в 1990-х комп’ютерної анімації побоювалися через потенційну втрату робочих місць.
«Від самого початку стало цілком очевидно, що якщо люди хочуть зберегти свою особисту значущість у галузі, для них стає важливим справді вчитися й адаптуватися до змін у технологіях. Зараз ми переживаємо щось схоже з ШІ», — зазначив він.
За словами експерта, штучний інтелект не замінить усіх режисерів, а його можливості перебільшені. Однак існують обґрунтовані побоювання, пов’язані з авторським правом і захистом інтелектуальної власності.
Раніше режисер Пол Трілло використовував Sora від OpenAI для створення першого ШІ-відеокліпу для інді-музиканта Washed Out.
Нагадаємо, у серпні експерти висловили побоювання щодо втрати мільйонів робочих місць через ШІ.