Слабкість ведмедів, $2 трлн обороту на Uniswap і черговий збій Solana — огляд ринку
Біткоїн демонструє стійкість на тлі продажів ведмедів, поки Solana переживає труднощі з обробкою транзакцій. ForkLog зібрав останні новини та думки експертів про ситуацію на ринку.
Міцний біткоїн
Перша криптовалюта утримується на рівні $66 000-67 000, незважаючи на тиск трейдерів. Продавці не змогли спровокувати класичну корекцію бичачого ринку в цьому циклі, вважає аналітик під ніком Checkmate.
«[Біткоїн] поглинає дні продажів на сотні мільйонів доларів, а ведмедям досі не вдалося відкотити його курс більш ніж на 20%», — зазначив експерт.
Згідно з графіком Checkmate, під час попереднього бичачого циклу 2019-2021 років відбувалося два великих відкати приблизно на 50% і 60%.
Поточний ринок значно змінився з приходом інституціоналів і запуском спотових біткоїн-ETF у США. За даними Apollo, емітенти біржових фондів на базі цифрового золота утримують 513 630 BTC (~$34,3 млрд на момент написання).
Крім керуючих активами значними запасами першої криптовалюти володіють майнінгові та інші компанії. Під контролем MicroStrategy перебуває близько 214 000 BTC (~$14,2 млрд), а в компанії Tether, що випускає USDT, — 75 000 BTC (~$5 млрд).
Що стосується короткострокових перспектив, трейдер під ніком Skew зазначив важливий рівень опору на позначці $69 000.
«Тут відбувається боротьба трендів: бики нагорі прагнуть до контролю, ведмеді спробують чинити опір. Ключові точки потоку залежатимуть від пасивного тиску продавців (ліміт продажів) і стійкості спотових ставок», — пояснив він.
На момент написання перша криптовалюта торгується по $66 960. Її капіталізація становить $1,31 трлн за обсягу торгів $42,7 млрд.
Класична Solana
Згідно з дашбордом Dune, 4 квітня 76% усіх транзакцій Solana (за винятком голосувань) не було внесено до блоків, що є найвищим показником за всю історію.
Паралельно багато користувачів продовжують скаржитися на збої в екосистемі. Трейдер під псевдонімом Altcoin Sherpa вказав на завислі в мережі транзакції.
«Хоч би як я вважав Solana роздрібною мережею цього циклу, [користувацький] досвід жорстко запізнюється», — зазначив він.
На тлі проблем співзасновник блокчейна Анатолій Яковенко поскаржився на труднощі під час роботи над проблемою перевантаження протоколу.
«Боротьба з помилками перевантаження — набагато більший відстій, ніж повний збій у роботі. В останньому все зрозуміло, помилку виявлено і виправлено, а робота триває. У першому випадку необхідно пройти повний конвеєр випуску і тестування. Швидка інтеграція неможлива», — заявив він.
Однак активний прихильник Solana і генеральний директор Helius Мерт Мумтаз зазначив, що статистика невдалих транзакцій Solana «вводить в оману».
«Зазвичай це не є великою проблемою для користувачів, оскільки ваш гаманець імітує [транзакцію] і заздалегідь повідомляє, що вона буде виконана», — підкреслив він.
За його словами, 95% транзакцій у цій статистиці становлять торгові боти, які «зазнають невдач в арбітражі».
Мумтаз додав, що через зростання спам-активності не допомагає і збільшення комісії вручну. Так користувачі тільки витратять зайві гроші, а не прискорять транзакцію, попередив експерт.
Глава Helius наголосив на необхідності «мережевих виправлень», але засумнівався, що майбутнє оновлення мережі Solana 1.18 вирішить ці проблеми.
За минулі 24 години SOL впав приблизно на 7% — з $190 до $175. Його капіталізація становить $78 млрд.
Сила в DeFi
Загальний торговий оборот децентралізованої біржі (DEX) Uniswap перевищив $2 трлн.
Такого показника платформа досягла за п’ять з половиною років з моменту запуску в листопаді 2018 року.
Дані довантажували з декількох блокчейнів, що підтримують Uniswap, зокрема Ethereum, Polygon, Optimism, Arbitrum, Celo, BNB Chain, Base, Blast і Avalanche.
Для порівняння, обсяг торгів Uniswap перевищує валовий внутрішній продукт Австралії, Бразилії та Південної Кореї — показник ринкової вартості готових товарів і послуг, вироблених у межах країни.
Uniswap залишається найбільшою DEX за обсягом торгів, на яку припадає близько 54% усього обороту децентралізованих бірж. За останній тиждень її показник склав $21,5 млрд.
Друге місце посідає PancakeSwap з тижневим обсягом $9,1 млрд (23%), слідом йде Curve — $1,7 млрд.
Згідно з DeFi Llama, з початку року загальний обсяг заблокованих у DeFi-протоколах коштів зріс на 94%, з $56 млрд до $94 млрд.
Трійку лідерів сформували Lido Finance (~$30,8 млрд), EigenLayer (~$11,9 млрд) і Aave (~$10,4 млрд).
Нагадаємо, наприкінці березня почали набирати популярність токенізовані активи «реального світу». Сукупна капіталізація напряму за сім днів збільшилася на 81% — до $8 млрд.
У Santiment назвали найпопулярніші токени, які «відображають ринкові настрої і викликають дискусії». До списку увійшли Wormhole (W), Ethena Labs (ENA) і Waves (WAVES).