У Santiment визначили найпопулярніші токени
У Santiment назвали токени Wormhole (W), Ethena Labs (ENA) і Waves (WAVES) найпопулярнішими наразі активами, які «відображають ринкові настрої і викликають дискусії».
Wormhole
Монету W занесли до списку на тлі ажіотажу навколо аірдропу кросчейн-протоколу Wormhole і лістингу на торгових платформах. 3 квітня розробники відкрили клейм понад 600 млн токенів для приблизно 400 000 користувачів.
Згідно з CoinGecko, на момент написання капіталізація монети становить $2,1 млрд за добового обсягу торгів $1,5 млрд.
Однак аірдроп не пройшов без труднощів. Спільнота звернула увагу на велику кількість шахраїв, а офіційний X-акаунт співзасновника Wormhole Робінсона Беркі зламали для розсилки фішингу.
Котирування самого токена W впали з пікових значень приблизно на 30%, але на момент написання злегка сповільнили падіння і почали відновлюватися. Актив торгується по $1,17.
Ethena Labs
Популярність governance-токенів ENA проєкту Ethena Labs також пов’язана з нещодавнім аірдропом. 2 квітня команда, що стоїть за розробкою «синтетичного стейблкоїна» USDe, відкрила клейм 750 млн монет.
У Santiment пояснили включення ENA до списку зростанням котирувань та інших показників.
Актив розмістили на більшості популярних централізованих бірж. Ринкова капіталізація ENA перевищила $1,6 млрд за обсягу торгів $3,1 млрд.
З моменту запуску актив зріс удвічі – приблизно з $0,55 до $1,11.
Однак запуск і цього проєкту не обійшовся без скандалу. Ончейн-сищик TardFiWhale занепокоївся структурними слабкостями USDe від Ethena Labs і зажадав $1 млн за розкриття вразливості.
За його словами, багато інфлюенсерів, які просувають проєкт, на кшталт екс-CEO BitMEX Артура Гейєса замовчують про серйозні недоліки і ризики «синтетичного стейблкоїна».
Waves
Останнім у рейтингу Santiment опинився токен WAVES від команди Waves Platform. Актив набирає популярності, оскільки розробники запропонували використовувати казначейські запаси стейблкоїна Neutrino Index (XTN) для інвестування в пул WavesIndex (WIND), купуючи токени за допомогою WAVES з резервів Neutrino.
За минулі сім днів актив просів на 22% і зараз торгується на рівні $3. Його капіталізація становить $300 млн, а добовий обсяг торгів – $118 млн.
Не до кінця зрозуміло, чому аналітики включили WAVES до списку. Останнім часом навколо проєкту переважно негативний наратив. У серпні 2022 року стейблкоїн USDN, який пізніше перейменували на XTN, втратив паритет до долара США.
У квітні 2023 року українська біржа Kuna провела делістинг WAVES через «зв’язок проєкту з російськими олігархами».
До того ж Binance позначила токен тегом «моніторинг», сигналізуючи про підвищений ризик і волатильність порівняно з іншими активами.
Інші тренди
Найбільш «сильним» напрямком за минулий тиждень стали L3-рішення. Індекс сегмента зріс на 110%, а його загальна капіталізація досягла $1,23 млрд.
Локальним лідером за приростом став мем-токен Degen (DEGEN). За тиждень актив додав 140%, досягнувши капіталізації в $542 млн.
Другою стала монета децентралізованого NFT-маркетплейса Aavegotchi (GHST), яка зросла на 92%.
Іншою популярною категорією є мем-токени на базі L2-мережі Base. Їхній сукупний індекс зріс на 51%, а капіталізація перевищила $1,55 млрд.
Переважно їхня популярність пов’язана з пародійними монетами знаменитостей. Один такий актив – Coinye West (COINYE) – за сім днів додав 230%.
Позитивну динаміку також демонструють LSD-токени – індекс категорії зріс на 15%.
Серед окремих монет можна виділити Bitcoin Cash, який виріс на 15% на тлі нещодавнього халвінгу в мережі. Паралельно з ним Litecoin (LTC) додав за тиждень 5,5%.
Нагадаємо, наприкінці березня почали набирати популярність токенізовані активи «реального світу». Сукупна капіталізація напряму за сім днів збільшилася на 81% – до $8 млрд.