Співзасновник Solana назвав мемкоїни й NFT «цифровим мотлохом»
Співзасновник Solana і CEO Solana Labs Анатолій Яковенко розкритикував мемкоїни та NFT, назвавши їх «цифровим мотлохом без внутрішньої цінності». Це спричинило дискусію з творцем мережі Base Джессі Поллаком і обурення у криптоспільноті.
I’ve said this for years. Memecoins and NFTs are digital slop and have no intrinsic value. Like a mobile game loot box. People spend $150b a year on mobile gaming.
— toly 🇺🇸 (@aeyakovenko) July 27, 2025
«Я роками кажу, що мемкоїни й NFT — це цифрове сміття без реальної цінності», — заявив Яковенко.
Він порівняв ці активи з лутбоксами в мобільних іграх — продуктами, що приносять гроші розробникам, але викликають питання з позиції етичності. За його словами, ринкова вартість NFT і мемкоїнів тримається виключно на спекулятивному попиті.
Поллак не погодився з таким підходом і наголосив на цінності контенту:
the content itself is valuable. ads are a way to monetize that value. but the content itself is valuable. just like a painting is fundamentally valuable, regardless of whether you charge people at the museum to see it.
— jesse.base.eth (@jessepollak) July 27, 2025
«Контент сам по собі має цінність. […] Як картина в музеї — незалежно від того, чи беруть за неї плату», — відповів творець Base.
Критика з боку спільноти
Коментарі Яковенка викликали невдоволення у користувачів X (Twitter). Деякі вважають його позицію лицемірною, зважаючи на вагомий внесок мемкоїнів у зростання екосистеми Solana.
I’m not a huge fan of how Vitalik handled memecoins (nuking them in 1 clip anytime someone sent them to his wallet) but I find Toly’s approach much more distasteful, actively promoting them constantly while believing they’re worthless https://t.co/bl64hKZp4b
— karbon 🐺🦊 (@basedkarbon) July 28, 2025
«Мені не подобається, як Віталік поводився з мемкоїнами, але підхід [Анатолія] ще гірший — він їх просуває, хоча сам вважає їх нічого не вартими», — заявив криптоентузіаст Karbon.
Під час суперечки Яковенко визнав, що без мемкоїнів Solana не досягла б нинішніх результатів. У мережі працюють популярні платформи LetsBonk і Pump.fun призначенні для створення цих активів.
За даними Syndica, у червні мемкоїни забезпечили 62% усіх доходів Solana-dApps.
За першу половину 2025 року завдяки «жартівливим токенам» проєкт заробив $1,6 млрд. Ключову роль у цьому відіграли Pump.fun і LetsBonk.
Нагадаємо, 24 липня мережа Solana збільшила обсяг блоків на 20% — до 60 млн обчислювальних одиниць. Після оновлення ціна SOL перевищила $200.