Суд відмовився закрити справу братів, які отримали $25 млн через MEV-ботів


Американський суд відхилив прохання братів Антона та Джеймса Перайр-Буено закрити їх справу про шахрайство на $25 млн з використанням MEV-ботів.
У судових документах зазначається, що у травні 2024 року брати скористалися вразливістю в Ethereum, щоб вкрасти криптовалюту у трейдерів через маніпуляцію MEV-ботами.
Суддя Джессіка Кларк постановила, що уряд достатньо аргументував свою позицію — попри технічну новизну, дії фігурантів підпадають під дію закону про шахрайство.
MEV (maximal extractable value) боти зазвичай використовуються для фронтранингу — тобто пріоритетного виконання транзакцій з вищими комісіями. Вони також шукають прибуткові арбітражні можливості в мемпулі.
Перайр-Буено розробили і реалізували унікальну чотириетапну стратегію: «приманка, блокування, пошук, поширення». Для цього вони запустили 16 валідаторів в Ethereum і використали 529,5 ETH.
Захист стверджував, що дії братів були дозволені самим кодом мережі, тож не мали розцінюватися як злочин. Крім того, вони вказували на те, що самі MEV-боти діяли маніпулятивно й не заслуговують на захист.
Попри це, суд не погодився з аргументами. Окреме звинувачення в змові щодо отримання вкраденого майна було зняте після того, як обвинувачені послалися на внутрішній документ Мін’юсту про уникнення надмірного регулювання цифрових активів.
Судовий процес щодо братів призначений на жовтень 2025 року. Вони відповідатимуть за звинуваченнями у шахрайстві, змові з метою шахрайства та відмиванні грошей.
Нагадаємо, у червні дослідницька група Flashbots заявила, що Maximal Extractable Value (MEV) є ключовим бар’єром для масштабування криптомереж.