У FalconX виявили передумови розвитку «Uptober» на ринку криптовалют
- Прояв присутності інституціоналів і скорочення активності продавців підтверджують перехід ринку криптовалют у новий стан.
- Поточне ралі може стати початком наступної бичачої фази.
Динаміка ліквідності передбачає, що Uptober може стати початком нового бичачого тренда на ринку цифрових активів. Такого висновку дійшли аналітики FalxonX, пише CoinDesk.
На думку фахівців, «паливом» для зростання котирувань стануть зростання інтересу з боку інституціоналів і зниження кількості продавців. Наявність таких умов свідчить про перехід ринку в якісно нову фазу.
Експерти відзначили відновлення торгової активності в біткоїні та Ethereum. Під час недавнього ралі вони зафіксували два дні з топ-15 за обсягом укладених угод за останні два роки.
Загалом показники виявилися вищими за значення, що спостерігалися раніше, на яких позначилися крах FTX наприкінці 2022 року і банківська криза у США навесні 2023 року.
Торгова активність
Спотові обсяги торгів цифровим золотом, які ще у вересні опускалися до трирічних мінімумів, наблизилися до максимумів за пів року, зазначили фахівці.
Схожі тенденції аналітики виявили та на ринку деривативів, особливо на CME.
Сумарний відкритий інтерес (ВІ) у ф’ючерсах на дві ключові криптовалюти вперше з колапсу FTX перевищив $20 млрд в очікуванні запуску спотового біткоїн-ETF. Більш активне зростання показника на CME свідчить про інтерес з боку інституційних інвесторів, зазначили експерти.
В опціонах сукупний ВІ перевищив $16 млрд на тлі рекордних обсягів торгів.
Фахівці пояснили, що більша частина дій у похідних відображається на спотовому ринку з огляду на ймовірне хеджування позицій трейдерами. Також зросла активність на ринку деривативів призводить до збільшення левериджу з ризиками подальших ліквідацій, додали вони.
Метрики ліквідності
Про поліпшення ліквідності ключових активів ринку криптовалют свідчить глибина стакана.
На наведеному нижче графіку наведено показник в 1% у доларах США і власних одиницях за 2023 рік. Він демонструє зниження метрики протягом останніх трьох-п’яти місяців. Частка асків знижується сильніше, ніж бідів. Інакше кажучи, спостерігається нестача продавців порівняно з покупцями, вказали експерти.
Жвава динаміка деривативів відповідає «жорсткому» спотовому ринку.
На наступному графіку показано реалізовану волатильність у перерахунку на річні темпи з перенесенням на сім днів назад для охоплення останнього стрибка цін. Попри зростання метрики останнім часом (до 63%), у відносному вираженні вона залишається нижчою за середнє значення попередніх бичачих ринків 2020-2021 років.
Перспективи
Посилення волатильності, як правило, призводить до підвищення торгової активності. Поточні спотові обсяги, скориговані на цей індикатор, уже перебувають у верхньому квартилі бичачого циклу 2020/2021 років, зазначили аналітики.
«Навіть якщо ймовірність проміжних корекцій зросте, а макроекономічне середовище залишиться „похмурим“, це ралі може стати початком наступного висхідного тренду», — підсумували експерти.
Раніше в CoinGecko підбили підсумки «ефекту Uptober» цього року.
Нагадаємо, керівник відділу криптовалют CME Джіо Вічіозо повідомив про рекордний інтерес до біткоїнів і Ethereum-деривативів у III кварталі.
У жовтні обсяг ВІ за ф’ючерсами на базі цифрового золота у біржі вперше перевищив 100 000 BTC.