Віталік Бутерін розповів про переваги дерев Веркла
Індивідуальні стейкери й оператори вузлів у мережі Ethereum виграють від впровадження дерев Веркла, заявив співзасновник блокчейна Віталік Бутерін.
Я дуже чекаю дерев Веркла. Вони дозволять клієнтам-валідаторам функціонувати в режимі без збереження стану. Це дасть можливість стейкінг-нодам працювати, практично не займаючи простору на жорсткому диску, і майже миттєво синхронізуватися [з блокчейном]», — зазначив розробник.
Дерева Веркла — алгоритм структурування даних у протоколі, аналогічний деревам Меркла. Його головною відмінністю є те, що кожен вузол використовує спеціальний тип хеша, званий векторним зобов’язанням, для фіксації дочірніх нод.
Зокрема, рішення оптимізує зберігання ончейн-інформації та обсяг вузлів. Однак ключовою його властивістю Бутерін назвав «набагато ефективніші за розміром докази», оскільки механізм дає змогу перевіряти будь-який блок, використовуючи тільки ті дані, які містяться в ньому.
Такий підхід до верифікації значно знижує технічні вимоги до валідаторів, що в перспективі призведе до збільшення різноманітності нод і більшої децентралізації мережі.
Інтеграція нової дата-структури входить у дорожню карту Ethereum. Появу дерев Веркла заплановано на третьому етапі під назвою The Verge.
Співзасновник Ethereum наголосив, що оновлення також поліпшить досвід взаємодії для соло-стейкінгу завдяки оптимізації призначеного для користувача інтерфейсу і додавання нового функціоналу для ПЗ клієнта.
Раніше розробники блокчейна затвердили дату розгортання Dencun (Deneb-Cancun) у мейннеті — 13 березня. Однією з головних складових оновлення є EIP-4844. Воно включає опцію Proto-Danksharding, призначену для масштабування мережі.
Нагадаємо, 7 лютого команда Ethereum успішно реалізувала Dencun у тестовій мережі Holesky.