Влада США надала банкам позики на понад $300 млрд на тлі краху SVB
Федеральна резервна система (ФРС) США надала банкам позики на загальну суму $164,8 млрд на тлі колапсу Silicon Valley Bank (SVB). Про це пише Bloomberg з посиланням на дані Федрезерву.
За тиждень з 8 по 15 березня банки отримали $152,85 млрд через так зване дисконтне вікно — механізму захисту ліквідності через короткострокові позики. Для порівняння: тижнем раніше обсяг запозичених коштів становив $4,58 млрд.
Попередній історичний максимум становив $111 млрд — під час фінансової кризи 2008 року, зазначає видання.
Ще $11,9 млрд банки залучили в межах програми Bank Term Funding Program (BTFP), яку запустили після краху SVB.
Крім того, позики на $142,8 млрд надано Федеральною корпорацією страхування вкладів (FDIC) банкам-посередникам для SVB і Signature Bank.
На тлі цих подій ціна біткоїну та інших криптовалют почала стрімко зростати.
Нагадаємо, у березні влада США закрила Signature Bank і Silicon Valley Bank. До цього про ліквідацію оголосив Silvergate Bank.
FDIC, Мінфін та Федрезерв США заявили, що вкладники SVB і Signature Bank отримають доступ до всіх коштів.
Це позначилося і на компаніях криптосегменту. Signature та Silvergate були дружніми до індустрії та обслуговували багато фірм сектору.
Крім того, на тлі колапсу SVB cтейблкоїн USDC втрачав прив’язку до долара на тлі краху банку SVB. Це було пов’язано з тим, що частина забезпечення активу співемітент монети Circle утримував саме в цьому банкові.