Викрадені у Heco Bridge активи на $145 млн відмили через Tornado Cash
Хакери, які зламали 2023 року кросчейн-міст Heco Bridge, відмили ~$40 392 ETH через сервіс мікшування Tornado Cash. На це звернули увагу експерти PeckShield.
Вартість переведеної за останні вісім днів криптовалюти за поточними ринковими цінами склала $145,7 млн.
Міст забезпечує переміщення активів між Ethereum і Heco Chain — блокчейном, підтримуваним біржею HTX. Протокол і гарячий гаманець торгової платформи зазнали атаки в листопаді.
У PeckShield спочатку помітили виведення 10 145 ETH з Heco Bridge. За їхньою оцінкою, збиток на той момент становив ~$111 млн у кількох криптовалютах.
Керівник відділу досліджень Wintermute Ігор Ігамбердієв припустив, що мав місце додатковий злом HTX на $23,4 млн. За його спостереженням, несанкціоновані транзакції відбулися відразу після атаки на Heco Bridge і за аналогічною схемою.
Радник HTX Джастін Сан підтвердив злом гаманця торгової платформи та кросчейн-протоколу.
Злом став четвертим у 2023 році за сумою збитків у криптоіндустрії. Сумарно втрати проєктів унаслідок понад 600 інцидентів сягнули $2,61 млрд, за даними PeckShield.
У серпні 2022 року Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США внесло Tornado Cash до списку санкцій. За даними відомства, з моменту створення сервісу 2019 року зловмисники перевели через нього криптовалюти на суму понад $7 млрд.
Того самого місяця влада Нідерландів затримала розробника протоколу — Олексія Перцева.
У 2023 році Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення двом співзасновникам Tornado Cash Роману Шторму і Роману Семенову. Першого згодом звільнили під заставу. Другий залишився на волі, але потрапив під санкції.
Із січня 2024 року Шторм і Перцев збирають $1,5 млн на адвокатів. Для цих цілей створено фонд JusticeDAO. У лютому краудфандингова платформа GoFundMe закрила збір коштів для Tornado Cash, пояснивши це ризиком для своїх користувачів.
Нагадаємо, у березні влада Нідерландів висунула звинувачення Перцеву у сприянні відмиванню $1,2 млрд незаконних коштів.