Зниження капіталізації та L1-активності – звіт Binance за III квартал

Дослідницький відділ криптобіржі Binance випустив звіт про стан криптовалютного ринку за III квартал 2023 року. Згідно з документом, три минулі місяці “виявилися непростими” – загальна капіталізація індустрії знизилася на 8,6%.

Аналітики пов’язують негативну динаміку з високою відсотковою ставкою в США та її триваючим підвищенням. Капіталізація знизилася попри короткочасне зростання після юридичних перемог Ripple і Grayscale Investments.

“У III кварталі інституційне впровадження продовжувало набирати обертів навіть в умовах зниження цін. Великі компанії на кшталт Deutsche Bank, Sony, Grab і PayPal оголосили про свою участь у Web3-ініціативах”, – підкреслили в Binance.

У фірмі виділили кілька активів, які продемонстрували позитивний тренд. Біткоїн зміцнив позиції після хвилі заявок на спотові біржові фонди на його базі. З початку року котирування цифрового золота збільшилися на 63,1%.

Токени XRP і SOL теж показали помітне зростання. Перший піднявся завдяки частковій перемозі в суді Ripple Labs, а другий – на тлі партнерських відносин з Visa і Shopify.

Експерти також відзначили “сильне ралі” монети TON після новин про інтеграцію криптогаманця в Telegram.

Згідно зі звітом, активність в L1-блокчейнах знизилася в усіх напрямках, включно з розробкою і кількістю транзакцій.

Тим часом в Ethereum-мережах другого рівня спостерігаються “ознаки омолодження” із запуском Base, що стимулює транзакційну активність. При цьому середня плата за газ в екосистемі знизилася до показників початку року – $4,8.

Обсяг заблокованих у стейкінгу ETH становить 22% від усієї циркулюючої пропозиції монети.

“Сума заблокованих Ethereum продовжила збільшуватися в III кварталі, оскільки власники розраховують на отримання прибутковості від розміщення. Ми також стали свідками зростання використання протоколів ліквідного стейкінгу, які надають учасникам можливості для отримання додаткового прибутку”, – йдеться в дослідженні.

DeFi-напрямок фіксує спад. Загальний обсяг заблокованих коштів (TVL) у подібних протоколах скоротився на 13,1% – до $38,5 млрд.

Проте є і позитивні зміни в сегменті, на кшталт розвитку RWA, який сприяв підвищенню прибутковості в деяких галузях, додали в Binance.

Найбільшими за обсягом DeFi-проєктами стали протоколи ліквідного стейкінгу ($20 млрд). Слідом ідуть лендингові платформи ($14,2 млрд) і децентралізовані біржі ($11,6 млрд).

При цьому TVL Lido Finance займає більше третини всього обсягу DeFi-сектора – $14,7 млрд.

III квартал був найгіршим цього року з точки зору втрачених від зламом коштів. За цей період зловмисники вкрали близько $308,2 млн у криптовалютах. Однак представлені Binance дані не враховували активи, повернуті білими хакерами.

Ринок NFT пережив найгірший квартал із кінця 2020 року – обсяг транзакцій досяг лише $1,2 млрд.

Мінімальна ціна на токени відомих колекцій на кшталт Azuki, BAYC, MAYC знизилися більш ніж на 25% порівняно з попереднім кварталом. Середня ціна продажу у вересні склала $38,17, що значно нижче за пік у $791,84 у серпні 2021 року.

Незважаючи на зниження обсягів у доларовому вираженні, кількість NFT-транзакцій зросла на 4,6% порівняно з квітнем-червнем.

Нагадаємо, у жовтні аналітики Glassnode відзначили скорочення ліквідності на ринку криптовалют на тлі зниження до циклічних мінімумів ончейн-переказів, зміни біржових балансів і потоків капіталу. На думку експертів, зараз присутні апатичні настрої, де домінуючою стратегією залишається ходлінг.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK